نقص فنی ورود به رایانه های مك

نقص فنی ورود به رایانه های مك به گزارش ما دیجیتال كاربران رایانه های مك مجهز به سیستم عامل MacOS High Sierra باید هشیار باشند، زیرا صدمه پذیری امنیتی خطرناكی ورود به این رایانه ها را بدون نیاز به كلمه عبور ممكن كرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از دیجیتال ترندز، نخستین بار یك كاربر توئیتر با شناسه كاربری لمی اوران، از وجود چنین حفره امنیتی اطلاع داد. مشكل مذكور به هر فردی امكان می دهد بدون محدودیت خاصی صفحه لاگین رایانه های مك را دور بزند و به بخش های مختلف رایانه های یادشده دسترسی پیدا كند.
كاربر یاد شده این مشكل را بسیار بزرگ توصیف كرده و خواهان واكنش اپل در این زمینه شده است. مشكل یاد شده در انواع رایانه های مك مانند آی مك، مك بوك و مك بوك پرو وجود دارد و انجام این نفوذ به دانش فنی خاصی نیاز ندارد.
البته حل این مشكل هم كار سختی نیست و كاربران تنها باید كلمه عبور ریشه یا روت رایانه خویش را تعویض كنند تا از تبعات حمله هكری مذكور در امان باشند. ازاین رو كاربران بدین شیوه می توانند تا زمان عرضه وصله امنیتی تازه اپل امنیت خویش را حفظ كنند.
كاربران برای حفظ امنیت رایانه های مك خود بخش اولویت ها یا Preferences رایانه مك را باز كنند، بخش Login Options را انتخاب كرده و بر روی كلمه Join در كنار بخش Network Account Server كلیك كنند. بعد از آن جعبه كوچكی باز می گردد و كاربران باید در نهایت بر روی Open Directory Utility كلیك كنند.
سپس موشواره را بر روی Finder bar قرار داده و گزینه ویرایش یا Edit را انتخاب كنند. در منوی باز شده بر روی Change Root Password كلیك كنند و كلمه عبور قوی و خاصی را انتخاب كنند.
 

1396/09/08
22:00:12
5.0/5
5068
تگهای خبر: اپل , رایانه , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات