وزیر ارتباطات: درآمد بخش مخابرات در ایران سالانه ۱۲ میلیارد دلار است

وزیر ارتباطات: درآمد بخش مخابرات در ایران سالانه ۱۲ میلیارد دلار است ما دیجیتال: وزیر ارتباطات اظهار داشت: درآمد بخش مخابرات در ایران سالانه 12 میلیارد دلار است در حالی كه 4 سال پیش 7 میلیارد دلار بوده و برنامه داریم آنرا در چهار سال آینده به 30 میلیارد دلار برسانیم.به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، آذری جهرمی در دیدار با رامین قلی زاده وزیر ارتباطات آذربایجان، با اشاره به رشد 60درصدی درآمد بخش مخابرات در ایران و اعلام انی مطلب كه اگر شیب رشد بازار مخابرات كند است در عوض شیب رشد در بخش فناوری اطلاعات، به شدت زیاد است و رشد سریع دارد، خاطرنشان كرد: كشورها از این تحول به نام اقتصاد دیجیتال نام می برند كه فرصت بی نظیر در دنیاست بطوریكه در سال گذشته، فناوری اطلاعات توانسته 150 هزار شغل در ایران تولید كند.
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT كشور با اشاره به اینكه مشكلات مردم با فناوری اطلاعات در حال حل شدن است، تصریح كرد: توریسم سلامت یكی از دلایل حضور مردم آذربایجان در ایران به حساب می آید و پیشنهاد می كنم برای این افق جدید برنامه همكاری تدوین كنیم.

رامین قلی زاده وزیر ارتباطات آذربایجان هم ICT را محور توسعه دانست و اظهار داشت: آذربایجان هم استارت آپ های خوبی دارند و سفر این استارت آپ ها به كشورهای یكدیگر و برگزاری كنفرانس مشترك را پیشنهاد می كنم.
وی از آشنایی با ایده های جدید در ایران اظهار شادمانی كرد و اضافه كرد: همكاری های مشترك در حوزه توسعه استارت آپ ها می تواند به دو كشور كمك نماید.
دیروز سه شنبه هم وزیر ارتباطات در حاشیه نمایشگاه باكوتل در دیدار وزیر ارتباطات تركیه به وجود زمینه های همكاری در حوزه های فضایی، پست، رگولاتوری و ترانزیت دیتا بین دو كشور ایران و تركیه تصریح كرد.


5656

1396/09/16
16:22:31
5.0/5
4571
تگهای خبر: فناوری , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات