ردگیری اشیا توسط ربات ها ممكن می شود

ردگیری اشیا توسط ربات ها ممكن می شود به گزارش ما دیجیتال محققان دانشگاه ام آی تی موفق به تولید سیستم جدیدی شده اند كه به ربات ها امكان می دهد اشیای مختلف را ردگیری كرده و آنها را گم نكنند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از یاهونیوز، استفاده از این سیستم كیفیت و دقت كار ربات ها را زیاد می كند و به آنها امكان می دهد فعالیت های مكانیكی متنوعی را انجام دهند كه تاكنون قادر به انجام آنها نبوده اند.
سیستم مذكور با استفاده از برچسب های RFID كار می كند و كارآیی ربات ها را هم در زمان حركت بالا می برد. نصب این سیستم بر روی پهپادها، ربات های مورد استفاده در كارخانه ها و خطوط تولید و غیره انقلابی در زمینه استفاده از ربات ها بوجود می آورد.
این سیستم از راه برچسب های RFID قادر به ارسال پیام هایی در مورد موقعیت مكانی هر شی به صورت لحظه به لحظه به ربات است و از همین رو ربات درخواهد یافت كه هر ابزار و محصولی دقیقا در هر لحظه در چه موقعیت مكانی قرار دارد. این سیستم می تواند جاگیزین انواع نرم افزارها و سخت افزارهای دید كامپیوتری شود كه معمولا دقت زیادی ندارند و دقت و توان ربات ها را محدود می كنند. توان دید محدود و عدم امكان ردگیری اشیا در صورت سرعت حركت بالا دیگر نقطه ضعف سیستم های ردگیری بصری كامپیوتری است.
مزیت دیگر سیستم جدید امكان ردگیری اشیا حتی در پشت دیوارها و دیگر موانع است و ربات های مجهز به آن می توانند هر شی را با تاخیر حداكثر ۷.۵ میلی ثانیه ای شناسایی و ردگیری كنند. میزان خطای این سیستم هم كه TurboTrack نامیده می شود، كمتر از یك سانتیمتر است.

1397/12/02
19:34:17
5.0/5
4751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات