كارمندان مایكروسافت به استفاده نظامی از هولولنز اعتراض كردند

كارمندان مایكروسافت به استفاده نظامی از هولولنز اعتراض كردند ما دیجیتال: گروهی از كارمندان مایكروسافت طی اعلامیه ای از مدیران این شركت خواسته اند قرارداد خودرا با ارتش برای تامین هدست های واقعیت افزوده برای سربازان لغو كند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از آسوشیتدپرس، گروهی از كارمندان مایكروسافت خواستار آن هستند كه این شركت قرارداد خودرا با ارتش برای تامین هدست های واقعیت افزوده هولولنز لغو كند.
به گفته این گروه از كارمندان در هدست های هولولنز، میدان جنگ واقعی برای سربازان به شكل یك بازی ویدئویی نمایش می شود.
درهمین راستا نامه ای با امضای بیشتر از ۵۰ كارمند مایكروسافت بطور داخلی در این شركت منتشر گردید. در این نامه عنوان شده كه از ارتش با استفاده از این هدست ها به سربازان می آموزد چگونه دشمنان خودرا در میدان جنگ واقعی هدف بگیرند و به قتل برسانند.
در این نامه آمده است: قرار نبود ما اسلحه تولید نماییم و ما باید بدانیم از حاصل كار ما چگونه استفاده می شود.
همچنین كارمندان از «ساتیا نادلا» مدیر ارشد اجرایی مایكروسافت خواسته اند قرارداد ۴۸۰ میلیون دلاری با ارتش را لغو كند. پروژه تامین هولولنز برای سربازان باز قسمتی از این قرارداد است كه در ماه نوامبر اعلام گردید.
مایكروسافت در اطلاعیه ای اعلام نمود نسبت به همكاری با ارتش تعهد دارد.
این شركت به یك پست وبلاگی اشاره نمود كه «برد اسمیت»، رئیس مایكروسافت در ماه اكتبر منتشر نموده است. طبق این پست افرادی كه از آمریكا محافظت می كنند باید به بهترین فناوری های این كشور دسترسی داشته باشند.
به هرحال مایكروسافت در ادامه بیانیه اعلام نموده همچنان به مشكلات مربوط به سیاست های عمومی و اخلاقی مربوط به هوش مصنوعی و ارتش می پردازد.

1397/12/04
14:44:33
5.0/5
4222
تگهای خبر: بازی , پروژه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات