رشد ۲۳ و دو دهم درصدی درآمد هوآوی در نیمسال اول ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل

رشد ۲۳ و دو دهم درصدی درآمد هوآوی در نیمسال اول ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به گزارش ما دیجیتال شركت هوآوی نتایج نهایی بررسی صورت های مالی خود در شش ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ را اعلام كرد؛ درآمدی بیشتر از ۵۸.۳ میلیارد دلار و افزایش ۲۳.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشت داشته و حاشیه سود خالص هوآوی هم ۸.۷ درصد ارزیابی شده است.بر اساس گفته های رئیس هیئت مدیره شركت هوآوی، لیانگ هوآ، پروژه های هوآوی طبق برنامه از پیش تعیین شده، در حال انجام می باشد. مدیریت موثر و كارآمد در تمام حوزه ها، سبب شده تجارت این شركت در نیمه اول سال ۲۰۱۹ با پایداریمناسبی در راه مورد نظر خود پیش برود.
در بخش تجارت تجهیزات مخابراتی، میزان فروش نیمه اول سال ۲۰۱۹ به بیش از۲۱.۲ میلیارد دلار رسیده كه رشدی پایدار در تولید و فروش تجهیزات شبكه های بی سیم، صنایع مخابرات نوری، ارتباطات داده ها، فناوری اطلاعات و سایر محصولات در این عرصه را نشان داده است. تا به امروز هوآوی ۵۰ قرارداد تجاری توسعه فناوری ۵G را با دیگر شركت ها و دولت ها منعقد كرده و بیشتر از ۱۵۰ هزار ایستگاه مخابراتی عرضه دهنده این خدمات را هم در سراسر دنیا به فروش رسانده است.
در بخش كسب و كار تجاری هم میزان فروش هوآوی به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. در این خصوص هوآوی توسعه و تقویت فعالیت خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در زمینه های مختلف ادامه داده كه شامل ارتباطات ابری، هوش مصنوعی، شبكه های دانشگاهی، پایگاه های داده، اینترنت اشیا و محاسبات هوشمند می شود. این شركت به تأمین كننده ای قابل اعتماد برای دولت ها و مشتریان نرم افزاری و هم مشتریانی كه در بخش هایی مانند امور مالی و تجاری، حمل و نقل، انرژی و خودرو فعالیت می نمایند، تبدیل گشته است.
در بخش تجارت كالای مصرفی هم میزان فروش هوآوی در شش ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به ۳۲ میلیارد دلار رسیده است. فروش گوشیهای هوشمند مجموعه هوآوی به ۱۱۸ میلیون دستگاه رسیده كه رشدی ۲۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داده است. همینطور شركت رشدی قابل توجه در فروش تبلت ها، كامپیوتر های شخصی و تجهیزات پوشیدنی داشته است. هوآوی مقیاس بندی در اكوسیستم تجهیزات خویش را شروع كرده تا بتواند با وجود سناریوهای مختلف پیش رو، همواره خدمات خویش را بدون كوچكترین اختلال به كاربرانش عرضه نماید. هم اكنون اكوسیستم سرویس های موبایل هوآوی بیشتر از ۸۰۰ هزار توسعه دهنده ثبت شده و ۵۰۰ میلیون كاربر در سراسر دنیا دارد.

در همین زمینه لیانگ هوآ می گوید: درآمد هوآوی تا ماه می به رشد خود ادامه داده و با عنایت به ساختاری كه در نیمه اول سال بر آن تكیه كرده بودیم، توانستیم حتی پس از قرار گرفتن در فهرست سیاه تجاری آمریكا، به رشد خودمان ادامه دهیم. این بدان معنا نیست كه در این راه دشواری خاصی نداشتیم. ما توانستیم به اهداف خود برسیم و تنها امكان دارد برنامه های آنها در كوتاه مدت روی ما تأثیر گذاشته باشد.
همچنین لیانگ هوآدرباره اینكه شركت هوآوی برنامه های گسترده ای در بخش تحقیق و توسعه دارد و چالش های پیش رو را چطور مدیریت می كند می گوید: ما همچنان در راه خود باقی می مانیم. كاملاً مطمئنیم كه در آینده می توانیم به سرمایه گذاری های خود طبق برنامه های از پیش تعیین شده ادامه دهیم، كه یكی از آنها سرمایه گذاری عظیم ۱۷.۴ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه امسال است. ما با این چالش ها روبرو می شویم و مطمئنیم كه هوآوی می تواند بعد از سپری كردن سخت ترینآنها و پشت سر گذاشتن مشكلات، به مرحله جدیدی از رشد برسد.
۲۱۲۱

1398/05/12
17:38:31
5.0/5
4341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات