معاون وزیر ارتباطات مطرح كرد؛

امضای دیجیتال به دستگاههای دولتی رسید

امضای دیجیتال به دستگاههای دولتی رسید به گزارش ما دیجیتال معاون وزیر ارتباطات از آغاز استفاده از امضای دیجیتال در مكاتبات دستگاهها و سازمانهای دولتی اطلاع داد و اظهار داشت: از ماه پیش نامه های محرمانه سازمان فناوری اطلاعات به صورت الكترونیكی ارسال شد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، استفاده دستگاههای دولتی از امضای دیجیتال از دی ماه سال ۸۲ و مطابق با قانون توسعه تجارت الكترونیكی مصوب مجلس شورای اسلامی با هدف تحقق سلامت و شفافیت اداری، تسهیل، تسریع و یكپارچه سازی الكترونیكی مكاتبات اداری، رهگیری مكاتبات بین دستگاهی و حذف كاغذ و كاهش هزینه ها، به دستگاههای اجرایی گردنگیر شده است. برمبنای این قانون این دستگاهها موظف شده اند كه تمامی اسناد و مكاتبات الكترونیكی خودرا با امضای دیجیتال ارسال نمایند. در این راستا سازمان اداری استخدامی كشور نیز در اسفندماه سال ۹۶ در بخشنامه ای به كلیه دستگاههای اجرایی مطابق با سوژه ماده ۵ قانون مدیریت خدمات كشوری، بر ضرورت استفاده از امضای الكترونیكی تاكید كرده است. الان بنظر می رسد با فراهم شدن زیرساختهای مرتبط، شورای اجرایی فناوری اطلاعات، استفاده از امضای الكترونیكی را در مبادلات بین دستگاهی آغاز نموده است. امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، با بیان این خبر در توئیتی نوشت: امروز نامه ای رسمی با امضای دیجیتال از رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات دریافت كردم. گویا دبیرخانه سازمان فناوری اطلاعات نیز از این مساله تعجب كرد اما در نهایت این نامه دریافت شد. وی با اشاره به ارسال مكاتبات اداری به سایر سازمانها با امضای دیجیتال نیز اظهار داشت: برخی سازمانها هنوز این مساله را نپذیرفته اند. شاید مشكل آن است كه مدیران هنوز معتاد به كارتابل كاغذی هستند.
معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: از ماه گذشته، نامه های محرمانه در سازمان فناوری اطلاعات را هم به صورت الكترونیكی ارسال كردیم.
 

1398/05/15
14:56:54
5.0/5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات