در پژوهشگاه فضایی ایران؛

آماده سازی ماهواره ناهید 1 برای تحویل به پرتابگر

آماده سازی ماهواره ناهید 1 برای تحویل به پرتابگر ما دیجیتال: رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از آماده سازی ماهواره ناهید یك برای تحویل به پرتابگر و ساخت چرخ عكس العملی برای ماهواره ظفر آگاهی داد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی در بازدید از پژوهشكده رانشگرهای فضایی با اشاره به همكاری این پژوهشكده در دو پروژه مهم فضایی كشور اظهار داشت: پژوهشكده رانشگرهای فضایی در طراحی و ساخت چرخ عكس العملی برای پروژه ماهواره «ظفر» و نیز پروژه بین المللی ماهواره های كوچك دانشجویی همكاری دارد كه انجام این مهم، موفقیت بزرگی خواهد بود. رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ماموریت های مجموعه پژوهشگاه فضایی را در سه محور اصلی توضیح داد و اظهار داشت: در حوزه طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی و سنجشی، ماهواره «ناهید ۱» در مراحل آخر آماده سازی برای تحویل به پرتابگر است و ماهواره سنجشی «پارس ۱ » نیز مراحل تجمیع نمونه پیش پروازی را می گذراند و انتظار می رود در پاییز سال جاری به انجام برسد.

وی به ماموریت دیگر پژوهشگاه فضایی ایران درباب توسعه خدمات فضاپایه اشاره نمود و اظهار داشت: در این عرصه نیز، پژوهشگاه موفقیت های خوبی داشته است كه نمونه آن ارائه خدمات با استفاده از سنجش از دور در جریان سیل اخیر كشور بود و پس از آن نیز با عنایت به كارهای خوبی كه در تهیه و پردازش نقشه های موردنیاز انجام شده بود، كار تعیین خسارات ناشی از سیل در جهت پرداخت به كشاورزان، از طرف وزارت كشور به پژوهشگاه فضایی ایران سپرده شده است. صمیمی به دیگر فعالیت های پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص كاربرد سرریز دانش فضایی در سایر صنایع اشاره نمود و اضافه كرد: در این جهت نیز پژوهشگاه محصولاتی دارد كه در ارگان های دیگر مانند سازمان هواشناسی به كار می آید.

1398/05/18
16:33:58
5.0/5
4790
تگهای خبر: پروژه , خدمات , كاربر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات