ركورد سوددهی هوآوی

ركورد سوددهی هوآوی ما دیجیتال: انتشار گزارش های آماری جدید نشان داده است كه میزان سود تجارت گوشیهای هوشمند هوآوی به 11 میلیارد یوآن معادل 1.55 میلیارد دلار در شش ماهه نخست 2019 رسیده است كه از میزان كل سال 2018 بیشتر است.ماه گذشته هوآوی به صورت رسمی اعلام نمود میزان اثرگذاری محدودیت های دولت آمریكا بر عملكرد این شركت بسیار كمتر از برآورد اولیه بوده و این شركت با وجود تحریم های وضع شده توانسته به درآمدی در حدود ۱۰ میلیارد دلار امسال برسد.
به تبع این عملكرد و با انتشار گزارش مالی شش ماهه نخست سال جاری نیز مشاهده شد كه هوآوی توانسته یكی از بالاترین ضریب های رشد عملكرد و سود عملیاتی را در شاخه مشتریان خود (كه بخش مربوط به موبایل، تبلت، كامپیوتر شخصی، ابزار پوشیدنی و دیگر وسایل است) به ثبت برساند.
پیش از این هوآوی اعلام نموده بود كه میزان فروش گوشیهای هوشمند آن در نیمه اول سال جاری با رشدی ۲۴ درصدی به ۱۸ میلیون دستگاه رسیده است. یكی از مهمترین دلیلهای این فروش عالی تمایل بسیار بیشتر كاربران چینی به خرید محصولات تولید ملی توسط هوآوی بوده كه به دنبال رفتار ناعادلانه دولت ایالات متحده مقابل این شركت بزرگ، حالت فزاینده ای پیدا كرده است.
در عین حال تجارت هوآوی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، رشدی ۳۸ درصدی را در چین كه بزرگترین بازار مصرف گوشیهای هوشمند در دنیا شمرده می شود، داشته است.
در ادامه با بررسی ارقام اعلام شده از طرف شركت سرمایه گذاری و هلدینگ هوآوی (كمپانی مادر بخش فروش تجهیزات هوآوی) در گزارش های مالی این شركت می توان به این نتیجه رسید كه هوآوی به دنبال افزایش میزان سود خود تا سطح ۲۰ میلیارد یوآن است.

میزان سود گزارش شده برای زیرمجموعه «ابزارهای هوآوی» كه به صورت كامل تجارت گوشیهای هوشمند شركت را در دست دارد نیز در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به رقم ۱۱.۲ میلیارد یوآن رسیده كه از درآمد ۲۱۱ میلیارد یوآنی این شركت حاصل می شود.
نكته مهم این است كه میزان كل درآمد هوآوی در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۳۲۹ میلیارد یوآن بوده و حالا بخش اصلی هلدینگ بزرگ هوآوی تنها طی مدت شش ماهه ابتدایی سال جاری توانسته به سود خالص ۳۰.۲۷ یوآنی از درآمد ۳۵۳ میلیارد یوآن برسد كه از آمار كل هوآوی در سال قبل بیشتر است.
عملكرد مجموعه هوآوی در هر سه بخش شبكه های مخابراتی، محصولات تجاری و تجارت محصولات رده مصرف كننده توانسته ركوردهای قبلی خودرا شكسته و تنها در شش ماه ابتدایی امسال رشدی ۵۸.۱۲ درصدی را برای خود به ثبت برساند كه بسیار بیشتر از رشد ۵۲.۰۲ درصدی است كه در كل مدت دوازده ماهه سال ۲۰۱۸ به دست آمده بود.
2121


منبع:

1398/07/01
22:09:35
5.0/5
4401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات