دبیر كارگروه اینترنت اشیا:

درآمد آینده بازار اینترنت اشیا به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد

درآمد آینده بازار اینترنت اشیا به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد به گزارش ما دیجیتال دبیر كارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات، مهدی روحانی نژاد به تشریح اشكال مختلف اینترنت اشیا و تاثیر آن بر زندگی روزمره پرداخت و از خانه، حمل و نقل، سرویس سلامت، انرژی، صنایع، كشاورزی، خرده فروشی و شهر هوشمند بعنوان مظاهر مختلف ورود فناوری اینترنت اشیا (IOT ) به زندگی نام برد.
وی با اشاره به اینكه درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد، اظهار داشت: پیشبینی می شود تا سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۷۵ میلیون دستگاه به اینترنت اشیا متصل می شوند.
روحانی نژاد كه در كارگاه آموزشی با مبحث آشنایی با «اینترنت اشیا» در وزارت ارتباطات سخن می گفت، مهمترین دلیل جهت استفاده از اینترنت اشیا در كشور را پیشگیری از هدر رفت منابع و بالا بردن بهره وری اعلام نمود.
وی از سازمان محیط زیست، شركت توانیر، شهرداری تهران، وزارت جهاد كشاورزی و شركت ملی گاز ایران بعنوان پیشتازان ورود به عرصه اینترنت اشیا در كشور نام برد و فناوری اینترنت اشیا را چاره كاهش آلودگی در كلان شهرها، پیشگیری از اتلاف انرژی، كاهش قاچاق سوخت، حفاظت محیط زیست، افزایش راندمان در حوزه های كشاورزی و دامپروری عنوان نمود.
دبیر كارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر ورود استارت آپ ها به این حوزه به علت بكر بودن بازار بسیار پر بازده آن تاكید نمود.

1398/07/08
20:58:49
5.0/5
4260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات