۷ اپلیكیشن توزیع محتوای آنلاین برای كودكان تولید شد

۷ اپلیكیشن توزیع محتوای آنلاین برای كودكان تولید شد به گزارش ما دیجیتال دبیر جشنواره كودك آنلاین با اشاره به اصلاح چرخه تولید محتوای ویژه كودكان در فضای مجازی اظهار داشت: ۷ اپلیكیشن مخصوص توزیع محتواهای آنلاین ویژه كودك در كشور افتتاح شد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، سید جمال هادیان امروز در حاشیه بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مركز شتاب دهنده تخصصی محتوای كودك «جشنواره كودك آنلاین» اظهار داشت: رویدادی كه امروز برگزار گردید در حقیقت شكوفه دادن نهال جشنواره كودك آنلاین است، جشنواره ای كه حاصل ایده ای خلاقانه برای پشتیبانی از چرخه و نهضت تولید محتوا بود.
وی از برگزاری مراسم پایانی این جشنواره در اواخر آبان ماه در باغ كتاب تهران اطلاع داد و اظهار داشت: در این مراسم به مدت سه روز تولیدات آماده شده برای مخاطبان، كودكان و نوجوانان پخش می شود و نظرات مخاطبان جمع می شود كه این نظرات روی ادامه تولیدات تأثیر خواهند گذاشت. همینطور جوایز برترین ها اعطا می شود و از این به بعد ۲۵ ایده از مرحله شتاب دهنده خارج و به مرحله تجاری سازی وارد می شوند و گروهای بعدی تولید محتوا برای شتاب دهی وارد این مركز می شوند.
به گفته دبیر جشنواره كودك آنلاین، تولید محتوای كودك در فضای مجازی، سهم ما را از محتوای فارسی متناسب با فرهنگ و سبك زندگی ایران-اسلامی در فضای وب افزایش خواهد داد.
هادیان با اشاره به اینكه جشنواره كودك آنلاین از پاییز سال قبل در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده های برتر، مشاركت در تولید ایده ها و انتخاب تولیدات برتر شروع به كاركرد، اظهار داشت: ۲۵ ایده برتر وارد مركز شتاب دهنده تخصصی محتوای كودك شدند و این مركز بر مبنای قواعد علمی زمینه لازم برای به بار نشستن این ایده ها را با ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده، منتورها، تهیه كنندگان، كارگردانان، انیماتورها و عوامل فنی فراهم نمود.
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات با اشاره به اینكه این وزارتخانه در این بخش تنها فضای كار اشتراكی را برای صاحبان ایده فراهم نمود و بقیه سرمایه گذاری ها شامل منتورها و تجهیزات موردنیاز برای تولید و سایر موارد توسط بخش خصوصی انجام شد، تاكید كرد: اساساً ما ریالی بودجه برای جشنواره و این پروژه هزینه نكرده ایم و تنها عوامل تولید محتوا برای كودكان و نوجوانان را كنار هم جمع كردیم و حلقه وصل عوامل تولید محتوای كودكان شدیم.
هادیان اضافه كرد: فرآیند شتاب دهی در طول شش ماه گذشته منجر به تولید چندین قسمت از هر ایده شده است كه بدین سان آینده ای روشن فراروی جشنواره كودك آنلاین و فراروی جوانان مستعدی كه توانایی تولید ایده و به سرانجام رساندن آنرا برای كودكان و نوجوانان دارند قرار داده است.
وی با اشاره به اینكه تمامی ۲۵ ایده بین یك تا ۱۰ قسمت آماده تولید و پخش هستند، اظهار داشت: جشنواره كودك آنلاین در حقیقت چرخه تولید محتوا از مخاطبان (شامل كودكان، نوجوانان، و والدین) تا تولیدكنندگان و توزیع كنندگان محتوا را اصلاح كرده است.
دبیر جشنواره كودك آنلاین درباره مراحل توزیع و پخش محتواهای تولیدشده اظهار داشت: بخشی از منتورینگ های ما در شتاب دهنده كودك آنلاین بخش تجاری سازی و حقوقی است كه در انعقاد قرارداد و بازاریابی برای تولیدات كودك آنلاین در فضای داخلی و خارجی فعالیت می نمایند. همینطور از آغاز جشنواره كودك آنلاین، VODها و سكوهای پخش و توزیع هم كنار ما بودند و تابحال ۷ اپلیكیشن مخصوص توزیع محتواهای كودك را راه اندازی كرده اند.
هادیان افزود: فراخوان جدید برای دور دوم جشنواره آذرماه سال جاری با كمك بخش خصوصی صادر می شود و این نوید را می دهیم كه در فراخوان جدید جشنواره كودك آنلاین رشته های جدیدی هم برای كودكان و نوجوانان گنجانده خواهد شد.

1398/07/15
11:34:00
5.0/5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات