هند نخستین ربات آموزشی خویش را با هوش مصنوعی بالا تولید كرد

هند نخستین ربات آموزشی خویش را با هوش مصنوعی بالا تولید كرد به گزارش ما دیجیتال هند نخستین ربات خود با كاركردهای آموزشی را تولید كرد. این ربات كه میكو ۲ نام دارد از هوش مصنوعی بالایی برخوردار می باشد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از آسین ایج، ربات مورد اشاره می تواند ضمن تعامل با كاربران مانند یك معلم به سوالات مختلف پاسخ دهد و همینطور موضوعات مختلف تعیین شده را به دیگران آموزش دهد.
هند می خواهد این ربات آموزشی را به برخی كشورهای جهان مانند امارات و آمریكا صادر كند. میكو ۲ بگونه ای طراحی شده كه بر اساس نیازهای مختلف كاربران قابل شخصی سازی هم باشد. این ربات با درك شرایط روحی و احساسی افراد در مقابل آنها واكنش مناسب عاطفی هم نشان داده است.
هند در سال های اخیر سرمایه گذاری گسترده ای به منظور تولید ربات انجام داده و در سال ۲۰۱۸ هم ربات دیگری تولید كرده بود كه بعنوان یك همدم خانگی قابل استفاده بود و می توانست به سوالاتی در مورد خبرهای روز، ریاضیات، رویدادهای جاری و غیره پاسخ دهد. این ربات همینطور از معلومات زیادی در مورد مباحث و مسائل مربوط به جامعه هند برخوردار بود.
ربات مورد اشاره قادر به حركت و آواز خواندن هم بود و می توانست در زمان خواب كودكان برای آنها قصه بگوید و حتی برخی بازی های ساده را انجام دهد.

1398/11/29
14:55:24
5.0/5
4325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات