افتتاح بقالی آنلاین آمازون، عكس

افتتاح بقالی آنلاین آمازون، عكس ما دیجیتال: آمازون بعد از یك سال آزمایش، بقالی آنلاین فناورانه خویش را به روی عموم باز كرد.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، فروشگاه مستقر در سیاتل و دفتر مركزی آمازون موسوم به Amazon Go مجهز به انواع دوربین و سنسور ردیابی كننده است تا به صورت خودكار بفهمد مشتری چه آیتمی را از كدام قفسه برداشته یا مجددا آن را سر جای خود گذاشته است. چیزی به نام صندوق به صورت نقدی یا حتی دادن كارت اعتباری وجود ندارد، بلكه پول به صورت خودكار و اینترنتی از حساب ثبت شده شما هنگام خروج از فروشگاه كم می گردد.
بقالی آنلاین در گوشه ای ازساختمان آمازون به مساحت 167 متر مربع احداث شده و بعد از یك سالی كه دربهایش به صورت تستی به روی كارمندان خود باز بود، اینك عموم مردم قادر به خرید از آن هستند.
فروشگاه طوری تعریف شده است كه ابتدا غذاهای آماده را خواهید دید و سپس بسته های گوشت و مواد غذایی و سپس نوشیدنی را در قسمت عقبی فروشگاه خواهید دید.
برای ورود به فروشگاه باید از كارت شناسایی آمازون بهره برده كه مجوز ورود شما به فروشگاه و برداشت از كارت اعتباری بعد از خرید هم هست.
این نوع بقالی برای فروشگاه داران سنتی یك اختلال بالقوه به حساب می آید كه آمازون در كار آنها دخالت كرده است اما این كمپانی در سال قبل با فروش 13. 7 میلیارد دلار موادغذایی، چهره ای موفق از خود برجای گذاشته است.
آنچه كه این بقالی آنلاین را متفاوت كرده و مربوط به آینده زندگی در شهر هوشمند است؛ سرعت بخشیدن به كارها و حذف واسطه های انسانی و گاها صف های طولانی مدت است كه در پیك روزانه اغلب مشتریان با آن مواجه می شوند.
آمازون هنوز استراتژی توسعه بقالی آنلاین خویش را اعلام نكرده است اما سال قبل با خرید فروشگاه زنجیره ای«هول فودز» نشان داد می خواهد سیستم بقالی را از سنتی به مدرن تبدیل كند و چه بسا بقالی آنلاین خویش را در شعبات «هول فودز» دایر كند.


5656


1396/11/04
15:21:07
5.0/5
4353
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات