افزایش حملات دیداس با گسترش فعالیتهای آنلاین

افزایش حملات دیداس با گسترش فعالیتهای آنلاین به گزارش ما دیجیتال حملات دیداس به یك خطر جهانی تبدیل گشته و محققان افزایش حملات دیداس را به همه گیری ویروس كرونا نسبت می دهند كه مصرف كنندگان را به خدمات آنلاین وابسته كرده است.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، بارها اتفاق افتاده که بعضی از وبسایت ها بر اثر حملات منع سرویس توزیع شده (DDOS) از دسترس بیرون بروند. حملات دیداس به نحوی رخ می دهد که فرد مهاجم که قصد حمله به سرویسی را دارد، ترافیک بسیاری را که عمدتاً حاوی تقاضای کاذب است، روی یک سایت یا سرور می فرستد و سبب می شود آن سرویس دهنده دیگر نتواند جواب دهد و از کار بیفتد و یا از دسترس بیرون برود.
بر اساس گزارش منتشرشده در وبسایت پلیس فتا، حملات دیداس در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۲۷۸ درصد و نسبت به سه ماه گذشته بیشتر از ۵۴۲ درصد افزایش یافته است. گزارشات منتشرشده نشان داده است که حملات دیداس به یک خطر جهانی تبدیل گشته است و با افزایش حملات و پیچیدگی آنها، ISP ها مجبورند اقدامات امنیتی خویش را تقویت نمایند.

ترافیک غیر قابل کشف و غیرطبیعی
در حالیکه حملات دیداس خدمات را برای شرکت های بزرگ و افراد به صورت یکسان مختل می کند، ISP ها در مقابل حملات با چالش های بیشتری روبه رو می شوند تا ترافیک های غیر قابل کشف و غیرطبیعی را مهار کنند. به قول محققان حملات دیداس بدون سروصدا کار می کنند. محققان افزایش حملات دیداس را به همه گیری ویروس کرونا نسبت می دهند، چونکه مصرف کنندگان به خدمات آنلاین وابسته می شوند و کار از خانه بعنوان یک امر عادی جدید در جهت کوشش برای پیشگیری از شیوع این بیماری است.
به این علت که کار کردن از راه دور تبدیل به یک استاندارد جدید شده است و استفاده اینترنت خانگی در این ایام بیشتر شده، اقدامات امنیتی مناسب برای کاهش این حملات برای ISP ها یک امر مهم می باشد. حملات دیداس، چه از راه ورودی و چه از راه خروجی ها، تهدیدی برای این استاندارد کار جدید است که هیچ یک از کاربران خانگی قادر نخواهند بود به صورت مؤثر از آن جلوگیری و آنرا شناسایی کنند. بنابراین ISP ها برای حفظ کیفیت اتصال به شبکه خود باید از اقدامات محافظتی استفاده کنند.

ISP ها مورد حمله قرار گرفتند
چنین اتکای سنگین به خدمات آنلاین سبب ایجاد افزایش حملات و سبب غلبه بر ISP ها شده است. علاوه بر حملات دیداس سنتی، محققان الگوهای مختلف ترافیکی غیرعادی، همچون حملات کوچک و کوچک تر را که "قاتلان نامرئی" نامیده می شوند، شناسایی نمودند. این نوع حملات معمولاً توسط ISP ها نادیده گرفته می شوند و این امر سبب اختلالاتی هنگام دسترسی به وبسایت ها و شبکه های خدمات آنلاین می شود.
کارشناسان معتقدند که این روند بزودی از بین نمیرود و باید با انجام اقداماتی زیرساخت های شبکه اینترنتی را در مقابل حملات شدید ایمن کرد. ISP ها نقش کلیدی در جلوگیری و کاهش حملات در دراز مدت دارند و از شبکه ها و کاربران خود در مقابل همه حملات قدیمی و جدید محافظت کنند. بههمین منظور باید اقدامات لازم برای رسیدگی و مدیریت ترافیک مشکوک صورت گرفته و اتصال بموقع سرویسدهی شبکه به مشتریان در هنگام حملات دیداس صورت گیرد.
یافته های تحقیقاتی نشان داده است که حملات Bits-and-Pieces همچنان به صورت سنتی ادامه دارند. این مشکل ناشی از حملات و درخواست هایی از سوی IP های مختلف است که در نهایت زیرساخت ها را به صورت هدفمند از راه حملات کوچک فراوان از منابع مختلف محاصره و سبب صدمه و اختلال در آنها می شود. علاوه بر این، ۹۰ درصد از حملات به کار رفته هم از یک رویکرد منحصر به فرد بهره برده اند که این تغییر از خصوصیت های این حملات نسبت به حملات سنتی است.
از آن جا که حملات دیداس پیچیده تر می شود و با تغییر در شیوه زندگی به علت همهگیری ویروس کرونا تشدید می شود، باید سیاست ها و شیوه های امنیتی جدید برای جهان در نظر گرفته و مورد توجه قرار گیرد و ISP ها باید با روش های جدید حملات ناشی از وضع موجود سازگار شوند و به آنها بپردازند و به دنبال کاهش و مدیریت اختلالات ناشی از حملات گسترده دیداس باشند.1399/05/06
15:17:06
5.0/5
2306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات