با امضای احكامی از سوی ترامپ

تیك تاك و وی چت در آمریكا ممنوع شدند

تیك تاك و وی چت در آمریكا ممنوع شدند ما دیجیتال: رئیس جمهور آمریكا با امضای چندین فرمان اجرایی، داد و ستد شهروندان آمریكایی با اپلیكیشنهای چینی تیك تاك و وی چت را با اشاره به « ریسك امنیت ملی » آنها برای اطلاعات شخصی مردم كشورش ممنوع كرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، این ممنوعیت که از ۴۵ روز دیگر به اجرا گذاشته می شود و با هدف محدود کردن قدرت چین در فناوری جهانی صورت می گیرد، به تنشها در رویارویی ترامپ با پکن می افزاید. در فاصله ۹۰ روز مانده به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ به چالش کشیدن چین را محور اصلی کمپین خود قرار داده است.

در پی امضای ممنوعیت اپلیکیشنهای تیک تاک و وی چت، ارزش سهام تنست هولدینگز چین که شرکت مادر وی چت است، حداکثر ۱۰ درصد سقوط کرد. ارزش یوان هم ۰.۴۰ درصد ضعیف شد که بزرگترین افت از ۲۲ ژوییه بود و به ۶.۹۷۱ یوان در مقابل هر دلار رسید.

این اقدام با تلاش ترامپ برای وادار کردن فروش تیک تاک که متعلق به شرکت بایت دنس است، به یک شرکت آمریکایی همزمان شده و یک روز بعد از این صورت گرفت که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از شرکتهایی آمریکایی خواست این دو اپلیکیشن چینی را از فروشگاههای خود حذف نمایند. با صدور حکم و اجرایی شدن ممنوعیت این دو اپلیکیشن، شهروندان یا شرکتهای آمریکایی که با تیک تاک و وی چت و مالکان آنها داد و ستد انجام دهند، جریمه خواهند شد.

ترامپ در حکم امضا شده مقابل وی چت که چند دقیقه بعد از امضای حکم مشابه مقابل تیک تاک صادر شد، اعلام نمود برای حفاظت از کشورمان، به اقدام مقابل تهدیدات ناشی از اپلیکیشن موبایلی تیک تاک پرداختم و اقدامات لازم برای رسیدگی به تهدید مشابه از طرف اپلیکیشن موبایلی وی چت هم لازم است.

به گفته یک مقام آمریکایی، اقدامات مقابل وی چت شامل تمامی مبادلات مربوط به این اپلیکیشن می شود اما شامل ممنوعیت گسترده شرکت تنسنت نیست. حکم صادره مقابل تیک تاک تمامی مبادلاتی که شرکت بایت دنس یا زیرمجموعه اش در آن منافعی دارند را ممنوع می کند.

ترامپ اوایل هفته جاری تهدید کرده بود اگر مالک تیک تاک کسب و کار آمریکایی خودرا تا ۱۵ سپتامبر نفروشد، تیک تاک را ممنوع خواهدنمود. مایکروسافت سرگرم مذاکره برای خرید احتمالی تیک تاک است که در سطح جهانی بیش از دو میلیارد دلار و در آمریکا بیش از ۱۶۵ میلیون بار دانلود شده است. این شرکت نرم افزاری به خرید کارهای تیک تاک در آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزیلند علاقمند است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بگفته یک مقام دولت ترامپ، این احکام شامل همه مبادلات این دو اپلیکیشن در قلمرو قضایی آمریکا می شود و وزیر بازرگانی آمریکا این تحریمها را مشخص خواهدنمود. مبادلاتی که مشمول مجازات می شوند شامل خرید تبلیغات در این اپلیکیشنها و موافقت با عرضه آنها در فروشگاههای برنامه خواهند بود. این مسئله دانلود این اپلیکیشنها را مشکل ساز خواهدنمود برای اینکه شامل موافقت با شرایط خدمات است که توافق مالکیت معنوی میان کاربر و طراح برنامه را دربرمی گیرد.

منبع:

1399/05/18
15:42:36
5.0/5
2223
تگهای خبر: اپل , خدمات , دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات