با خرید یك سرویس جدید؛

دسترسی غیرقانونی دولت آمریكا به موقعیت مكانی موبایل ها

دسترسی غیرقانونی دولت آمریكا به موقعیت مكانی موبایل ها ما دیجیتال: سرویس مخفی دولت آمریكا با خرید محصولی به نام لوكیت ایكس به قیمت دو میلیون دلار به موقعیت مكانی تمامی كاربران گوشیهای هوشمند در سراسر خاك ایالات متحده دسترسی دارد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از سی نت، لوکیت ایکس محصولی است که با جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی افراد شناسایی محل حضور آنها را ممکن می کند. دسترسی به این اطلاعات با بررسی اپلیکیشن های مختلفی صورت می گیرد که هر فرد در حال استفاده از آنهاست.
سرویس مخفی دولت آمریکا لوکیت ایکس را خریداری نموده و از این طریق بدون نیاز به درنوردیدن رویه های قانونی و قضائی و صدور مجوز دادگاه می تواند دریابد هر فردی که در داخل خاک آمریکاست دقیقاً در چه محلی قرار دارد.
علاوه بر سرویس مخفی دولت آمریکا، برخی نهادهای دولتی دیگر قراردادهای مشابهی را با شرکت بابل استریت تولیدکننده لوکیت ایکس امضا کرده اند. همچون این نهادها می توان به اداره گمرک و محافظت از مرزهای ایالات متحده اشاره نمود.
بسیاری از اپلیکیشن های آمریکایی که به بهانه تسهیل ارائه خدمات به کاربرانشان، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی آنها را جمع آوری می کنند این داده ها را به نهادهای دولتی و خصوصی ثالث می فروشند. دولت ترامپ قبلاً داده های جغرافیایی کاربران گوشیهای هوشمند را از شرکتی به نام ونتل خریداری نموده بود تا آنرا در اختیار اداره مهاجرت قرار دهد. اداره درآمدهای داخلی آمریکا نیز دست به اقدامی مشابه زده بود.
سرویس مخفی دولت آمریکا نهادی امنیتی و تحت نظارت دولت فدرال ایالات متحده است که علاوه بر حفاظت امنیتی از جان دولت مردان بلندپایه ایالات متحده آمریکا و شخصیت های عالی رتبه خارجی مقیم یا میهمان در ایالات متحده، مسئول مقابله با تخلفات مالی عمده و جعل اسکناس واحد پول ایالات متحده است.

1399/05/31
21:28:20
5.0/5
1633
تگهای خبر: اپل , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات