همكاری با هواوی در سوئد هم ممنوع گردید

همكاری با هواوی در سوئد هم ممنوع گردید ما دیجیتال: سوئد همكاری با شركت های هواوی و زدتی ای را جهت توسعه شبكه اینترنت5G ممنوع كرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از آسوشیتدپرس، سوئد همکاری با شرکت های چینی هواوی و زد تی ای برای توسعه شبکه اینترنت نسل پنجم را ممنوع می کند.
این درحالی است که یکی از مقامات امنیتی این کشور، چین را تهدیدی بزرگ خوانده است.
روز گذشته سازمان پست و مخابرات سوئد اعلام نمود ۴ اپراتور موبایل که برای توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت با یکدیگر رقابت می کنند، نباید از تجهیزات هواوی یا زد تی ای استفاده کنند.
همچنین طبق بیانیه این سازمان اپراتورهای موبایلی که تصمیم دارند از زیربنای فعلی ارتباطات برای شبکه های ۵ٖG استفاده کنند، باید قسمتی از تجهیزات هواوی یا زد تی ای که در آنها تعبیه شده را حذف نمایند.
این در حالی است که هواوی از قانون جدید سوئد اظهار تعجب و ناامیدی کرده است. سوئد تازه ترین کشوری است که حضور هواوی را در توسعه زیربنای نسل پنجم اینترنت در کشور خود ممنوع می کند. این تصمیم احیانا تنش های میان چین و کشورهای غربی و آمریکا را تشدید می کند.
در حال حاضر مقامات آمریکا مشغول لابی کردن با کشورهای اروپایی هستند تا آنها را از همکاری با هواوی منصرف کنند.
از سوی دیگر چنین ممنوعیتی مقابل هواوی، فرصتی برای شرکت سوئدی اریکسون و نوکیا فنلاند فراهم می آورد تا کسب وکارشان را گسترش دهند.

1399/08/02
16:21:13
5.0/5
1662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات