هوای تهران آلوده است

هوای تهران آلوده است ما دیجیتال: باتوجه به تداوم آلودگی هوای پایتخت، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به شهروندان سفارش می کند از ترددهای غیرضروری با خودرو های شخصی خودداری و درصورت استفاده از خودرو ها یا موتورسیکلت های شخصی در این ایام، از سالم بودن آن و داشتن معاینه فنی اطمینان حاصل کنند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی بامداد امروز ( ۲۴ آذر) عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها همراه با آغاز تردد خودرو ها و افزایش غلظت ذرات معلق سببمشد که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

بر اساس این پیش بینی ها در طول روز نیز با جوی پایدار و آرام مواجه خواهیم بود و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد. بدین جهت کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

باتوجه به آلودگی هوا در تهران و احتمال افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون سفارش می شود که افراد از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند همین طور لازم است که مبتلایان به بیماریهای قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان حامله کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خودرا کاهش دهند.

بر اساس این گزارش به سبب جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ایجاد تغییراتی در ساعت اجرای طرح ترافیک، افزایش تردد خودرو ها در محدوده های طرح ترافیک و سکون نسبی هوا طی روزهای اخیر، افزایش غلظت آلاینده های جوی قابل پیش بینی بود اما به سبب جلوگیری از شیوع بیماری و افزایش احتمال مبتلاشدن به آن درصورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نمی توان جلوی تردد خودرو های شخصی را گرفت و یا طرح ترافیک را سختگیرانه تر اجرائی کرد.

از این رو به شهروندان اکیدا سفارش می شود که از ترددهای غیرضروری با خودرو های شخصی اجتناب کنند و درصورت استفاده از خودرو ها یا موتورسیکلت های شخصی در این ایام، از سالم بودن آن و داشتن معاینه فنی اطمینان حاصل کنند.

از سوی دیگر نیاز است که عموم افراد از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به تشدید آلودگی هوا می شود اجتناب کنند. ازجمله این فعالیت ها می توان به روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، انجام عملیات قیرکاری و عمرانی اشاره نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران از شروع آذرماه تا حالا ۱۰ روز در وضعیت قابل قبول و ۱۴ روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

منبع:

1399/09/25
12:05:30
5.0/5
1182
تگهای خبر: شركت , كیفیت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات