حاكمیت سایبری خارج از كشور-۲۱

روسیه به دنبال مقابله با محتوای غیرقانونی شبكه های اجتماعی

روسیه به دنبال مقابله با محتوای غیرقانونی شبكه های اجتماعی ما دیجیتال: نمایندگان پارلمان روسیه طرحی را پیشنهاد داده اند که به باعث آن شبکه های اجتماعی فعال در این کشور باید به صورت مستقل محتوای غیرقانونی و توهین آمیز را شناسایی و بلوکه کنند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از راشیاتودی، تشخیص غیرقانونی یا توهین آمیز بودن محتوای انتشار یافته در شبکه های اجتماعی مورد استفاده در روسیه بر مبنای قوانین این کشور صورت می گیرد.
این طرح که توسط الکساندر خینشتاین و سرگی بویارسکی از حزب حاکم روسیه متحد پیشنهاد داده شده است، شبکه های اجتماعی را ملزم می کند تا محتوای انتشار یافته در سایت های خود توسط کاربران را به دقت بررسی نمایند و همه محتوای غیرقانونی شامل هرزه نگاری کودکان، اخبار و اطلاعات در ارتباط با تولید و توزیع مواد مخدر یا اخبار و داده های مروج خودکشی را حذف نمایند.
طرح جدید که اصلاحیه ای برای تکمیل قانون شبکه های اجتماعی روسیه مصوب سال ۲۰۱۷ به حساب می آید، شبکه های اجتماعی را موظف می کند تا محتوای حاوی توهین به مسؤلان سیاسی روس، قانون اساسی یا نمادهای رسمی کشور روسیه را حذف نمایند. همینطور محتوای حاوی دعوت به اعتراض های غیرقانونی و شورش هم باید به سرعت حذف شود.
در صورت تصویب این طرح لیستی از شبکه های اجتماعی دارای بیشتر از ۵۰۰ هزار کاربر روزانه در روسیه تهیه خواهد شد که برای تداوم فعالیت در روسیه موظف به کنترل محتوای ارسالی کاربران هستند.
در صورت اهمال در این حوزه، امکان برخورد جدی تر با شبکه های اجتماعی متخلف وجود دارد.

1399/10/06
22:46:35
5.0/5
933
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات