جاسوسی تكنسین آمریكایی از دوربین های مداربسته صدها مشتری

جاسوسی تكنسین آمریكایی از دوربین های مداربسته صدها مشتری یک تکنسین دوربین های مداربسته در تگزاس آمریکا به سبب دسترسی غیرقانونی به دوربین های امنیتی صدها خانواده در این کشور مجرم شناخته شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از زد دی نت، این فرد تمامی لحظات خصوصی زندگی خانواده های آمریکایی را بوسیله دوربین های مداربسته امنیتی زیر نظر می گرفت.
فرد مجرم تلسفورو آویلز نام دارد و ۳۵ ساله است. وی از نوامبر سال ۲۰۱۵ تا مارس سال ۲۰۲۰ مرتکب جرایم مذکور شده است. وی طی این مدت پشتیبان فنی شرکتی به نام ای دی تی بوده که خدمات امنیتی به منازل ارائه می کرده است.
این فرد خود با مراجعه به منازل مردم دوربین های امنیتی را در خانه های آنها نصب می کرد و به شکلی این دوربین ها را تنظیم می کرد تا بوسیله اپلیکیشن پالس شرکت ای دی تی در دسترس باشند.
شرکت ای دی تی می گوید این کارمند قوانین آنرا نقض کرده و با افزودن ایمیل شخصی خود به اپلیکیشن پالس ای دی تی در جریان نصب و آزمایش دوربین ها به تصاویر آنها دسترسی داشته است. تخلف این فرد در ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ و در زمانی کشف شد که برخی مشتریان ای دی تی از ثبت آدرس ایمیل آویلز در پیکربندی اپلیکیشن های پالس خود باخبر شدند و موضوع را به شرکت مورد اشاره گزارش کردند.
این آمریکایی به دوربین های مداربسته ۲۰۰ مشتری ای دی تی دسترسی داشته و بیش از ۹۶۰۰ بار این کار را انجام داده است. وی به حداکثر ۵ سال زندان و پرداخت حداکثر ۲۵۰ هزار دلار جریمه محکوم خواهد شد. شرکت ای دی تی نیز به همین علت تحت تعقیب قرار گرفته است.

1399/11/05
21:37:21
0.0/5
978
تگهای خبر: اپل , خدمات , دوربین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات