ایرانسل با 5G به تحول در صنعت گیم ایران كمك می نماید

ایرانسل با 5G به تحول در صنعت گیم ایران كمك می نماید ما دیجیتال: در نشست تخصصی و هم اندیشی فعالان صنعت گیم به میزبانی ایرانسل، ظرفیت های شبکه‌ی ۵G ایرانسل در توسعه صنعت گیم ایران تشریح شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، نشست هم اندیشی و تخصصی فعالان صنعت گیم به همراه مراسم رونمایی از کتاب صنعت گیم، چهارشنبه ۵ خرداد، با حضور سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل، کیوان جعفری بنیان گذار نارین گیمز، احسان کنگرانی مدیر پارتنرشیپ کافه بازار، محمد زهتابی مدیرعامل استودیو پاییزان، حسین مزروعی مدیرعامل آواگیمز، حسن مهدی اصل مدیرعامل سورناگیمز، مصطفی احمدی مدیر اجرایی آپارات، امین شهیدی مدیر استودیو بلک کیوب گیمز، محمد حسین پور مدیرعامل مگنت و ندا جعفری مدیر دبیرخانه کتاب صنعت گیم، در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار و به صورت مستقیم از لنز ایرانسل پخش گردید.
در این رویداد که با رویکرد هم افزایی برای رشد سریع صنعت گیم به میزبانی ایرانسل برگزار شد، مباحثی از جانب فعالان صنعت گیم به منظور شناسایی و توسعه فرصت های صنعت و بررسی برنامه های آتی اعضای تأثیرگذار صنعت، مطرح و در ادامه هم از کتاب صنعت گیم ایران رونمایی گردید.
در ابتدای این مراسم، باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل، با شرح وضعیت فعلی صنعت گیم در ایران و جهان اظهار داشت: آمارها نشان داده است که با شیوع کرونا، رشد ۲۰ درصدی در صنعت گیم در حوزه بین الملل رخ داده و در ایران هم بر اساس گزارش کافه بازار، درآمد بازی های موبایلی بیشتر از ۷۰ درصد افزوده شده است. از طرفی با عنایت به جمعیت جوان کشور که حدود ۳۰ میلیون گیمر در آن وجود دارد، به نظر می رسد صنعت گیم داخلی از این پتانسیل بزرگ، حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از ارزش بازار را به خود مختص کرده است.
وی افزود: درنتیجه جای کار بسیاری در این صنعت وجود دارد، همچون طراحی و توسعه بازی ها، تعیین مدلهای درآمدی، مشوق هایی که دولت می تواند در نظر بگیرد، گسترش مراکز تخصصی رشد و شتابدهی توسعه بازی و ….
وی در ادامه با توضیح زیرساخت های ایرانسل برای توسعه صنعت گیم اظهار داشت: ما بعنوان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، علاقه داریم تا در این عرصه ورود کرده و تا جایی که امکان دارد از صنعت گیم ایران حمایت نماییم. شاید ایرانسل تا کنون تخصص و امکان نقش آفرینی در صنعت گیم را نداشته است، اما بعنوان یک توانمندساز می توانیم در این صنعت حضور داشته باشیم. ما زیرساخت بزرگی داریم که در اقصی نقاط کشور گسترش پیدا کرده است و جامعه جوانی از سرویسهای ما استفاده می نمایند.
صمدی افزود: هم اکنون ایرانسل حدود چهل میلیون کاربر اینترنت پرسرعت همراه دارد که عمده‌ی آنها زیر چهل سال هستند. با عنایت به این که این افراد جامعه‌ی مخاطب صنعت گیم هستند، می توانیم با فعالان این صنعت همکاری کرده و پیام شان را به آنها برسانیم.
معاون دیجیتال ایرانسل در توضیح اقدام ها و کمک های قابل اجرا از جانب ایرانسل برای شکل گیری هرچه بیشتر صنعت گیم افزود: جامعه درحال حرکت به سمت تغییر تکنولوژی است و به سمت ۵G رفتن تاثیر بسیار زیادی در رشد صنعت گیم خواهد گذاشت. اصلی ترین خصوصیت نسل پنج تلفن همراه، سرعت بالا و پینگ به شدت کمتر نسبت به تکنولوژی های کنونی موبایل است که برای بازی های آنلاین مهم ترین فاکتور بشمار می رود. از طرفی مشکل اپراتور در توسعه ۵G، موارد کاربردی (use case) است.
وی یکی از مهم ترین این کاربردها، بازی های آنلاین است و هر چه بیشتر تولید شود، انگیزه بیشتری خواهیم داشت تا در این عرصه ورود نماییم. از آنجایی که به احتمال زیاد ۵G در ابتدای مسیر به صورت نقطه ای مورد بهره برداری قرار می گیرد و پوشش سراسری نخواهد داشت، در این زمان، تعامل اپراتور با بازی سازها باید بیشتر شود و این از مواردی است که ما با صنعت گیم اتصال پیدا خواهیم کرد.
صمدی تصریح کرد: تقاضای ایرانسل از فعالین حوزه گیم این است که موارد کاربری را که می تواند با کمک نسل پنج تلفن همراه ایرانسل در صنعت گیم تحول ایجاد نماید، به ما معرفی کنند.
وی در ادامه درباره‌ی علاقه مندی گروه MTN برای سرمایه گذاری در حوزه‌ی بازی هم اظهار داشت: گروه MTN از قبل در این حوزه ورود کرده و با عنایت به این که آنها به بازارهای بین المللی دسترسی دارند، طبیعی است که بازار متفاوت تری را نسبت به بازار ایران داشته باشند. با این وجود این علاقه مندی وجود دارد تا درصورت وجود توانمندی، از ایران، محصولات، سرویس ها و تکنولوژی های جدیدی را به آنها عرضه دهیم. از طرفی بازار ایران، نسبت به بازارهای بعضی کشورهای آفریقایی پیشرفته تر است.
صمدی تصریح کرد: ما حداقل در حوزه‌ی کاربری اینترنت و سرویسهای دیجیتال، با وجود همه‌ی مشکلات، نسبت به آنها جلوتر هستیم و همیشه یک روند انتقال تجربه و دانش بین ایرانسل و MTN وجود دارد. گروه MTN، نه تنها در حوزه‌ی گیم، بلکه در توسعه سایر سرویسهای دیجیتال هم از هرگونه همکاری استقبال می کند.
در آخر این مراسم هم از کتاب صنعت گیم ایران که توسط شرکت نارین گیمز و با همکاری فعالان این صنعت تهیه شده است، رونمایی گردید و علاقه مندان از راه پخش زنده‌ی تلویزیون اینترنتی لنز در جریان آن قرار گرفتند.


منبع:

1400/03/07
15:38:29
5.0/5
867
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات