پیشتازی ال جی در فلسفه ESG برای كمك به داشتن سیاره ای سالم تر با حذف پسماند پلاستیك

پیشتازی ال جی در فلسفه ESG برای كمك به داشتن سیاره ای سالم تر با حذف پسماند پلاستیك به گزارش ما دیجیتال زباله های پلاستیکی به سرعت درحال تبدیل به یک مشکل مهم و اساسی می باشند. درحالی که پلاستیک ماده مهمی برای اقتصاد کشورها بوده و مزایای فراوانی به منظور زندگی مدرن فراهم می آورد، اما تجزیه بیولوژیک این ماده می تواند هزاران سال طول بکشد. این مورد علاوه بر اشغال فضای پرارزش سایت های دفن زباله، سبب آلودگی محیط طبیعی می شود و تاثیر قابل توجهی بر اقیانوس ها دارد. پیشبینی می شود تا سال ۲۰۵۰ به ازای هر تن ماهی در دریا، یک تن هم پلاستیک شناور باشد.کاهش زباله های پلاستیکی چه ضرورتی دارد؟
پلاستیک ها همه جا هستند. آنها محکم، سبک، ارزان و بسیار متنوع هستند. اغلب زباله های پلاستیکی باردیگر مورد بازیافت یا استفاده مجدد قرار نمی گیرند و کارشناسان معتقدند که ۵۰ درصد پلاستیک ها یک بارمصرف هستند. به این مفهوم که پیش از دور ریختن و تبدیل به زباله شدن تنها یک مرتبه مورداستفاده قرار می گیرند. پلاستیک یک بارمصرف شامل بطری های آب، پلاستیک های بسته بندی، پلاستیک خرید فروشگاهی و مانند آن می شود.
در حقیقت بیشتر انواع پلاستیک قابل بازیافت هستند، اما اغلب شهرهای بزرگ زیرساخت های لازم برای انجام این فرایند انرژی بر را ندارند. بازیافت پلاستیک نه تنها به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد، بلکه مقادیر زیادی آب هم مصرف می کند.
درحالی که خلاص شدن از شر زباله های پلاستیکی مشکل اصلی محیط زیست است، روند تولید آن هم دلیل اصلی انتشار کربن و گرم شدن کره زمین به حساب می آید. برای تولید پلاستیک به انرژی و منابع زیادی نیاز داریم که تقریباً ۹۰ درصد آن از سوخت های فسیلی تأمین می شود. کارشناسان معتقدند اگر روندهای فعلی ادامه داشته باشد، طی ۳۰ سال نزدیک به ۲۰ درصد مصرف جهانی روغن و ۱۵ درصد انتشار کربن جهانی در ارتباط با تولید پلاستیک خواهد بود. تولید آب به صورت بطری ۲۰۰۰ برابر بیشتر از تولید آب لوله کشی انرژی مصرف می کند.
اقدامات ال جی در زمینه کاهش تولید پسماند پلاستیک
ال جی الکترونیکس متعهد شده است که برای دستیابی به کربن صفر تا سال ۲۰۳۰، کلیه فعالیتهای خویش را کنترل نماید. برای درک بهتر دلیل این که LG و سایر شرکتهای آینده نگر سرمایه گذاری زیادی در ESG (حاکمیت محیط زیستی، اجتماعی و شرکتی) انجام می دهند، مهم می باشد که ابتدا در مورد بحرانی که با آن روبه رو هستیم، درک بیشتری داشته باشیم. بهتر است نگاهی به تلاشهای گسترده و ابتکارات ال جی برای ایجاد محصولات مصرفی و تجاری سازگار با محیط زیست با رعایت استانداردهای ESG داشته باشیم. در همین راستا شرکت ال جی الکترونیکس در تازه ترین اقدام، توافق نامه ای برای اجرای طرح پایلوت حذف پلاستیک با وزارت محیط زیست کشور کره جنوبی و انجمن بازیافت منابع پارک علمی Gangseo-gu سئول امضا نموده است. ال جی می خواهد یک چرخه سالم حذف پلاستیک از چرخه عمر محصولات ایجاد نماید که فرآیندهای تولید، توزیع، استفاده، دفع و بازیافت را در برمی گیرد. طی این برنامه ال جی تولید محصولات با استفاده کمتر از پلاستیک را گسترش داده و نسبت استفاده از مواد بازیافتی را هم افزایش خواهد داد.
اکنون ۱۸ مدل از تلویزیون های OLED ال جی ۲۰۲۱ به لطف ساختار منحصربه فرد عدم احتیاج به نور پس زمینه، اجزای کمتری نسبت به تلویزیون های LCD معمولی دارند، که این به مفهوم استفاده کمتر از پلاستیک در فرایند تولید است. بعنوان مثال تلویزیون ۶۵ اینچی OLED ال جی مدل ۶۵G۱ تنها به ۳۰ درصد پلاستیک مورداستفاده در LCD هم اندازه خود نیاز دارد. انتظار می رود که باعرضه تعداد بیشتری تلویزیون OLED نسبت به LCD، ال جی سال جاری میزان مصرف پلاستیک سالیانه خویش را تا ۱۰ هزار تن کم کند.
ال جی همینطور درحال گسترش استفاده از مواد بازیافتی و قابل بازیافت، مانند کاربرد فلز بیشتر در بدنه بیرونی تلویزیون های OLED سری ۲۰۲۱ است؛ و برخلاف تلویزیون های LCD، پنل های OLED به مواد مضری مانند کادمیوم و ایندیوم نیازی ندارند. همینطور تلویزیون های OLED ال جی در مقایسه با تلویزیون های LCD بهره وری عالی منابع داشته و حتی در انتها چرخه عمر خود امکان بازیافت بالاتری را عرضه می کنند. علاوه بر این، ال جی درحال برنامه ریزی برای توسعه استفاده از پلاستیک های بازیافتی در مدلهای خاصی از تلویزیون های LCD سری ۲۰۲۱ همچون QNED Mini LED است و تنها امسال بیشتر از ۷۵۰ تن پلاستیک بازیافتی مصرف خواهد شد.
افزایش استفاده از مواد بازیافتی به خط تولید ساندبارهای ۲۰۲۱ ال جی هم گسترش یافته است. بدنه بیرونی تمامی مدلهای ساندبار ۲۰۲۱ ال جی از پلاستیک های بازیافتی و درعین حال بادوام تولید می شود. این شرکت می خواهد تا آخر سال تقریباً ۳۰۰ تن از زباله های پلاستیکی در محل های دفن زباله کاسته و آنها را در ساندبارهای ال جی مجدداً مورداستفاده قرار دهد.
در برخی ساندبارها هم از پارچه پلی استر جرسی استفاده می شود که از بطری های PET بازیافتی تولید می شود و درنتیجه بیشتر از ۱.۵ میلیون بطری PET نیم لیتری از زباله های سالیانه کاسته خواهد شد. گذشته از این، ال جی با استفاده از کاغذهای بازیافتی قالب گیری شده و کاهش قابل توجه استفاده از فوم ها و پلاستیک های پلی استایرن، بسته بندی تمیزتر و سبزتری را برای تمامی ساندبارهای خود در نظر گرفته است.
چندی پیش هم ال جی الکترونیکس و NET-A-PORTER به هم پیوستند تا کالکشنی از لباس های مجلل و دوستدار محیط زیست را ارائه نمایند که از مواد طبیعی با کیفیت و بادوامی چندساله ساخته شده اند.
به عنوان یکی از ابتکارات بیشمار ESG ال جی باهدف پشتیبانی از محیط زیست، کمپین #CareForWhatYouWear این شرکت با بهره مندی از توانایی پلت فرم بین المللی اش، پیام امید و پایداری را به مصرف کنندگانش در هر زمان و مکانی می رساند.

۲۱۲۱


منبع:

1400/04/18
14:12:09
5.0/5
981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات