سرمایه گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی آنرا تقویت می کند

سرمایه گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی آنرا تقویت می کند مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار داشت: نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی کشور ماست و سرمایه گذاری در بخش های بالادستی و پایین دستی این صنعت، مزیت رقابتی آنرا تقویت می کند.به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت اله صیدی در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر درباب اهمیت این صنعت و لزوم سرمایه گذاری در آن اظهار نمود: صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی کشور ماست و نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ میلیون تن ظرفیت سرمایه گذاری مجدد در صنایع بالادستی این صنعت وجود دارد. در بخش های پایین دستی این صنعت ظرفیت سرمایه گذاری بمراتب بیشتری نیز وجود دارد.
وی اضافه کرد: برخی کالاها صادر می شود در صورتیکه مجبور هستیم شکل کامل شده آن کالا را مجدداً وارد نماییم و بدین جهت باید در صنایع پایین دستی بصورت کامل تری سرمایه گذاری صورت گیرد.
صیدی اظهار داشت: بانکها برای ایجاد ظرفیت تامین مالی سالانه ۵ تا ۷ میلیارد دلار، کنسرسیوم تشکیل داده اند تا سالانه ۴ تا ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی افزوده شود.
وی اظهار نمود: بانک صادرات ایران سال قبل ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار ایجاد کرد و امسال نیز تا حالا ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار به وجود آورده و امکان ایجاد ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تا آخر سال نیز وجود دارد که قسمتی از آن در قالب اعتبارات اسنادی و بخشی در قالب تسهیلات خواهد بود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در نخستین روز از برگزاری این نمایشگاه، ضمن بازدید از غرفه های شرکت های بزرگ پتروشیمی، میزبان مدیران شرکتها و مسئولان کشوری در غرفه بانک صادرات ایران بود.
حجت اله صیدی، در حاشیه بازدید سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی از غرفه بانک صادرات ایران با وی دیدار و بر سرمایه گذاری بانک در زمینه های مختلف صنعت همچون معدن، نفت، گاز و پتروشیمی تاکید نمود.
در این دیدار که در جریان بازدید مشاور رییس جمهور از غرفه های مختلف نمایشگاه صورت گرفت، تعامل بیشتر بانک صادرات ایران و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای افزایش همکاری ها مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین حجت اله صیدی، در جریان بازدید از نمایشگاه، با دکتر محمد زارع پور اشکذری، مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در غرفه این شرکت دیدار و راه های توسعه همکاری بانک با مدیران این شرکت را بررسی کرد.
وی همین طور با حضور در غرفه شرکت نفت پاسارگاد با مدیران این شرکت دیدار و بر حمایت بانک صادرات ایران از صنعت پتروشیمی تاکید کرد.
دیدار با مدیران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت (استصنا) از دیگر برنامه های حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر بود.

1400/08/16
13:10:10
5.0/5
636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات