با هدف كاهش اعتراض سهامداران؛

توشیبا پس از موج رسوایی ها سه تکه می شود

توشیبا پس از موج رسوایی ها سه تکه می شود شرکت توشیبا برنامه های خود برای تبدیل شدن به سه شرکت را اعلام نمود. هدف از این کار راضی کردن سهام دارانی است که از رسوایی های مالی شرکت توشیبا به خشم آمده اند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، ژاپن کشوری است که تکه تکه شدن شرکتهای بزرگ در آن کمتر سابقه دارد. اما رویدادهایی از این دست در آمریکا قبلاً هم رخ داده و در همین هفته شرکت جانسون و جانسون از دوتکه شدن خود اطلاع داده است.
توشیبا در سال ۱۸۷۵ تأسیس شده و می خواهد بخش انرژی و زیرساخت های خویش را در یک شرکت مستقل تجمیع کند و کسب و کارهای تولید هارد دیسک و نیمه هادی ها را هم از راه تأسیس شرکتی جدید پیگیری کند. شرکت سوم هم تولید تراشه های حافظه فلاش را ادامه می دهد.
این تصمیم پس از پنج سال بررسی استراتژیک اتخاذ شده و انتظار می رود باعث تشویق سهامداران فعالی شود که به دلیل رسوایی ها و ناکامی های توشیبا به دنبال فروش سهام خود در این شرکت هستند.
البته این برنامه ریزی با درخواست های برخی سرمایه گذاران فعال در مورد لزوم خصوصی سازی کامل توشیبا در تضاد است. همینطور معلوم نیست آیا این طرح در مجمع عمومی شرکت توشیبا که در ماه مارس آتی برگزار می گردد تصویب می شود یا خیر.
سهام توشیبا هم در روز جمعه ۴ درصد سقوط کرده که نشانگر اوضاع نه چندان مساعد آن است. رسوایی مالی و تخلفات توشیبا در حوزه حسابداری که نخستین بار در سال ۲۰۱۵ افشا شد باعث بدترشدن شرایط این شرکت در ۵ سال گذشته شده و تنش بین مدیران توشیبا و سهام داران این شرکت در ۵ سال گذشته بارها تیتر یک رسانه ها شده است.
سهامداران این شرکت در ژوئن گذشته مدعی تبانی توشیبا با وزارت بازرگانی ژاپن با هدف پیشگیری از تأمین منافع خود شدند.


منبع:

1400/08/23
10:11:02
5.0/5
791
تگهای خبر: شركت , فروش , كسب و كار , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات