هزینه ملی کندی سرعت اینترنت چقدر است؟

هزینه ملی کندی سرعت اینترنت چقدر است؟ ما دیجیتال: شما هم حتما سرعت کُند اینترنت را تجربه کرده اید. چای می خورید و چرت می زنید تا یک صفحه بالا بیاید، فایلی آپلود یا دانلود شود یا ارتباطی برقرار گردد. هیچ از خود پرسیده اید هزینه ملی این کُندی اینترنت چقدر است؟


بیایید فقط فرض نماییم ۴۰ میلیون کاربر ایرانی در روز هر کدام ۵ دقیقه زمان بابت کندی اینترنت از دست می دهند. بدین سان ۲۰۰ میلیون دقیقه زمان کاربران در روز هدر می شود. این عدد ۲۰۰ میلیون دقیقه معادل ۳۳۳۳۳۳۳ (سه میلیون و سیصد و سی و سه هزار سیصد و سی و سه) ساعت است. فرض نماییم ارزش وقت هر ایرانی فقط ساعتی ۲۰ هزار تومان است. این رقم را برمبنای حداقل دستمزد برای ۳۰ روز و هر روز ۸ ساعت کار محاسبه کرده ام. ارزش وقت ایرانیان که به سبب کندی اینترنت هدر می شود – با مفروضات فوق – روزانه حدود ۶۷ میلیارد تومان است.
اگر این رقم را در ۳۶۵ روز ضرب کنید به عدد ۲۴ هزار میلیارد تومان می رسید. بله، درست می بینید. کُندی اینترنت اگر فقط از هر کاربر ایرانی در روز ۵ دقیقه وقت هدر بدهد، فقط به ارزش وقت ایرانیان به اندازه ۲۴ هزار میلیارد تومان در سال خسارت می زند. خسارت به روان مردم، اعتماد عمومی، شرکتها و کسب وکارها، اخلاق و زبان مردم و... در این محاسبه لحاظ نشده است. نتیجه گیری:
هیچ ناکارآمدی یا اخلالی در سیستم های فنی و حکمرانی بدون هزینه و رایگان نیست. * جامعه شناس


منبع:

1401/04/16
12:37:29
5.0/5
284
تگهای خبر: اینترنت , دانلود , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات