با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛

سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند

سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند ما دیجیتال: به گزارش ما دیجیتال، کپسول فضایی شنژو ۱۵ چین به سلامت فرود آمد و سه فضانورد چینی بعد از ماه ها سکونت در ایستگاه فضایی تیانگونگف به خانه بازگشتند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، با فرود کپسول فضایی شنژو ۱۵، مامویت ۶ ماهه سه فضانورد چینی در ایستگاه فضایی تیانگونگ به پایان رسید.

فی جانلونگ (Fei Junlong) فرمانده مأموریت شنژو ۱۵، و همکارانش دنگ چینگ مینگ (Deng Qingming) و ژانگ لو (Zhang Lu) در ساعت ۶: ۳۴ بامداد به وقت پکن در روز یکشنبه چهارم ژوئن (۰۲: ۰۴ صبح امروز به وقت ایران) در حالیکه خورشید بر روی محل فرود دانگ فنگ (Dongfeng) در شمال چین طلوع می کرد به زمین بازگشتند. آنها از نوامبر سال قبل در ایستگاه فضایی تیانگونگ ساکن بودند.

اوایل این هفته، فی و خدمه مأموریت شنژو ۱۵، کنترل ایستگاه فضایی را به فضانوردان مأموریت شنژو ۱۶ تحویل دادند. فی در این خصوص اظهار داشت: مأموریت شنژو ۱۵ در مدار را به پایان رساندیم و الان کلیدهای ایستگاه فضایی را مطابق برنامه تحویل خدمه مامویت بعدی می دهیم.

جینگ هایپنگ (Jing Haipeng)، فرمانده مأموریت شنژو ۱۶ می گوید: از سوی خدمه مأموریت شنژو ۱۶ و بعد از بازرسی و بررسی کامل، تایید کردم که مشکلی وجود ندارد.

سه فضانورد مأموریت شنژو ۱۵ در روز دوشنبه (۲۹ مه/ هشتم خرداد) از سرنشینان شنژو ۱۶ در تیانگونگ استقبال کردند و روز جمعه (دوم ژوئن/۱۲ خرداد) هر ۶ فضانورد در مراسمی برای واگذاری کنترل ایستگاه فضایی به گروه جدید شرکت نمودند.

کپسول مخصوص برگشت فضانوردان در محل فرود دانگ فنگ، نزدیک به مرکز پرتاب موشک Jiuquan، که خدمه شنژو ۱۵ شش ماه قبل از آنجا به مدار پرتاب شدند، فرود آمد.

رسانه های چینی گزارش دادند که تیم های حاضر، تمرین های نجات و بازیابی را در دانگ فنگ در روز پنجشنبه (یکم ژوئن) برای آماده سازی برای بازگشت به زمین را تکمیل کردند. بعد از فرود فضاپیما، تیم ها در عرض چند دقیقه در محل حاضر شدند تا عملیات خارج سازی فضانوردان را شروع کنند. هر سه فضانورد در کمتر از یک ساعت به سلامت از کپسول خارج شدند.

خدمه شنژو ۱۵ در طول مدت اقامت خود در تیانگونگ، چهار پیاده روی فضایی را آغاز کردند و یک رکورد ملی ثبت کردند. آنها همینطور طیف وسیعی از آزمایش های علمی به انجام رساندند.

منبع:

1402/03/14
16:02:07
5.0/5
212
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات