به منظور راحتی سرنشینان؛

حق امتیاز جدید واقعیت مجازی برای خودرو خودران به ثبت رسید

حق امتیاز جدید واقعیت مجازی برای خودرو خودران به ثبت رسید ما دیجیتال: اپل حق امتیاز سیستم واقعیت مجازی ثبت كرده كه از وقوع حالت تهوع كاربر در خودروهای خودران پیشگیری و برای او سرگرمی فراهم می كند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از انگجت، اپل اخیرا حق امتیاز اختراع جدیدی ثبت كرده كه مربوط به سیستم واقعیت مجازی است.
این شركت می خواهد از سیستم واقعیت مجازی در خودروها (از جمله وسایل نقلیه خودران) استفاده نماید تا از حالت تهوع هنگام اتومبیل سواری جلوگیری كند.
البته این حق امتیاز كاربردهای جالب دیگری را هم برای خودرو عرضه می كند كه با كمك بعضی از آنها می توان یك جلسه تجاری یا كنسرت موسیقی را در خودروی خودران برگزار كرد.
سیستم مذكور شامل یك هدست واقعیت مجازی یا پروژكتور است كه تصاویری را روی دیوارهای داخلی خودرو نمایش می دهد.
علاوه بر آن چنین سیستمی با كمك سنسورهای مختلف وضعیت سرنشین را بررسی و تعیین می كند آیا او دچار حالت تهوع شده است یا خیر. حسگرها عرق كردن، ضربان قلب و بقیه نشانگرها را بررسی می كنند. در مرحله بعد این سیستم حركات و سرعت خودرو كه سرنشین احساس می كند را طوری تنظیم می كند كه با تصاویر واقعیت مجازی همخوان شود.
این روش حالت تهوع كاربر را از بین می برد. همینطور سرنشین می تواند فعالیت هایی مانند سرخوردن در یك رودخانه یا پرواز را تجربه كند.
سیستم های گرمایش و سرمایش خودرو همراه تنظیمات صوتی آن به تجربه واقعیت مجازی كاربر كمك می كنند.

1397/01/14
14:00:27
5.0/5
5281
تگهای خبر: اپل , كاربر , واقعیت مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات