سازمان اطلاعات روسیه خطاب به تلگرام: دیتای كاربران را ندهید فیلتر می شوید

سازمان اطلاعات روسیه خطاب به تلگرام: دیتای كاربران را ندهید فیلتر می شوید ما دیجیتال: تلگرام به مقامات روس گفته است از لحاظ فنی قادر به دادن دیتای رمزنگاری شده كاربران به سازمان اطلاعات روسیه / FSB نیست.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه موسوم به Roskomnadzor برای بار دوم، دو هفته به مدیران تلگرام وقت داده بود تا دیتای كاربران را به سازمان اطلاعات و امنیت روسیه (جانشین كا گ ب) بدهد اما امروز «دیمیتری دینزه» وكیل تلگرام رسما اعلام نمود آنها به لحاظ فنی قادر نیستند دیتای كاربران را در اختیار مقامات روس قرار دهند، چون كه دیتا روی یك سرور و یك محل ذخیره نمی گردد و در واقع اطلاعات كاربران بین چند سرور مختلف با هدف امنیت بالا و جلوگیری از سوء استفاده توزیع می گردد. حتی بخش چت سری در تلگرام هم هرچند دقیقه یك بار كلید رمزنگاری شده را تغییر داده و بدین ترتیب كسی قادر به كسب دیتا نخواهد بود و چت بین كاربران به صورت خودكار پاك می گردد.
روس ها چند وقت پیش هم تلگرام را تهدید كردند در صورت ندادن دیتای كاربران با خطر فیلتر شدن روبرو خواهد شد. سپس روس ها اعلام نمودند توانسته اند تلگرام را هك كنند. اما تقاضای دوباره آنها نشان از دروغ گویی روس ها برای زدن بلوف به «پاول دوروف» دارد كه جلوی هرگونه تهدید ایستاده و تاكید كرده است كه به زورگویان و مخالفان حریم خصوصی و آزادی بیان اجازه چنین كاری را نخواهد داد.


56561397/01/15
17:47:59
5.0/5
4749
تگهای خبر: تلگرام , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات