در یك برنامه تلویزیونی؛

عامل اصلی رسوایی فیس بوك مجبور به عذرخواهی شد

عامل اصلی رسوایی فیس بوك مجبور به عذرخواهی شد ما دیجیتال: الكساندر كوگان محقق دانشگاه كمبریج و عامل اصلی رسوایی موسسه كمبریج آنالیتیكا سرانجام از فیس بوك به دلیل سواستفاده از داده های خصوصی كاربران عذرخواهی نمود.به گزارش ما دیجیتال به نقل از اسین ایج، البته وی كه با برنامه ۶۰ دقیقه شبكه تلویزیونی سی بی اس مصاحبه می كرد، اضافه كرد: زمانی كه اقدامات تحقیقاتی خویش را با استفاده از این داده ها انجام می داده بر این تصور نبوده كه در حال انجام كار اشتباهی است.
فیس بوك در هفته های اخیر به دلیل رسوایی ناشی از استفاده بدون اجازه موسسه كمبریج انالیتیكا از داده های خصوصی بیش از ۸۷ میلیون كاربر فیس بوك مورد انتقادهای شدید قرار گرفته و خیلی از كاربرانش فعالیت خود در این شبكه اجتماعی را تعلیق كرده یا كاهش داده اند.
كمبریج آنالیتیكا برای دسترسی به داده های خصوصی كاربران فیس بوك یك برنامه موبایلی جذاب به نام تست شخصیت طراحی كرد كه استفاده از آن مستلزم وارد كردن نام كاربری و كلمه عبور فیس بوك بود و كاربرانی كه از آن بهره برده بودند در عمل داده های خصوصی خود و دوستانشان را در دسترس كمبریج انالیتیكا قرار داده بودند؛ بدون آنكه از این مساله آگاه شوند.
قرار است آقای كوگان بزودی در یكی از كمیته های پارلمان انگلیس حضور یابد و در مورد اتفاقات رخ داده شهادت بدهد. تحقیقات در این زمینه مدتی است توسط پارلمان این كشور شروع شده است. وی در مصاحبه خود افزوده كه تصورش در زمان طراحی برنامه موبایلی مذكور كاملا خام بوده و فكر می كرده كاربران اهمیت زیادی برای نحوه استفاده آن از داده های خود قائل نیستند.
وی تصریح كرده است: من فكر می كنم ایده اصلی ما – اینكه همه می دانند و كسی اهمیت نمی دهد – از اساس اشتباه بوده است و اگر این ایده غلط بوده پس كار ما درست و عاقلانه نبوده است و من از این بابت متاسف هستم.

1397/02/04
16:14:26
5.0/5
4807
تگهای خبر: فیس بوك , كاربر , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات