كدهای بدافزار مورد استفاده سیا توسط ویكی لیكس انتشار یافتند

كدهای بدافزار مورد استفاده سیا توسط ویكی لیكس انتشار یافتند ما دیجیتال: سایت افشاگر ویكی لیكس تازه ترین اسناد مربوط به كدهای بدافزار Vault۷ كه توسط سازمان جاسوسی سیا مورد استفاده قرار گرفته را منتشر نموده است.به گزارش ما دیجیتال به نقل از وی تری، در میان اسناد انتشار یافته توسط ویكی لیكس كدهای منبع بدافزار Vault۷ هم وجود دارد و ازاین رو هكرها در سراسر جهان با استفاده از كدهای یادشده می توانند بدافزارهای جدیدی را طراحی كنند.
یكی از مهم ترین نقاط قوت بدافزار Vault۷ قابلیت برقراری ارتباط ایمن توسط این بدافزار با طراحان آن بوده كه سبب می شده كشف و شناسایی آن به كاری بسیار دشوار بدل شود. این در شرایطی است كه پیچیده ترین و پیشرفته ترین بدافزارها هم معمولا به دلیل ضعف قابلیت های ارتباطی شناسایی می شوند.
این بدافزار قادر به مخفی كردن ارتباطات خود بوده و با مهارت فراوان اطلاعات به سرقت برده شده را برای سرورهای سازمان سیا ارسال می كرده و سپس دستورات تازه برای فعالیت و سرقت اطلاعات جدید را دریافت می كرد.
Vault۷ قادر به اجرای همزمان چندین عملیات خرابكاری در رایانه های هدف بوده و سرورهای فرمان دهنده معمولا متعلق به شركت های تجاری شناخته شده عرضه دهنده خدمات میزانی وب بوده اند.
سازمان سیا در مواردی برای مخفی كردن فعالیت های خرابكارانه بدافزار Vault۷ از گواهی های دیجیتال جعلی استفاده می كرد كه متعلق به شركت امنیتی كاسپراسكای و شركت Thawte صادركننده این نوع گواهی ها به نظر می رسید.
 

1396/08/22
20:43:17
5.0/5
4982
تگهای خبر: بدافزار , شركت , هكر , رایانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات