تامین اعتبار تسهیلات شركت های فناوری اطلاعات

تامین اعتبار تسهیلات شركت های فناوری اطلاعات به گزارش ما دیجیتال، به نقل از مهر معاون وزیر ارتباطات از اختصاص تسهیلات در قالب وام وجوه اداره شده به تمامی شركت های فناوری اطلاعات متقاضی وام از این وزارتخانه، آگاهی داد.


برات قنبری اظهار داشت: یكی از مدلهای حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش خصوصی این حوزه، اعطای تسهیلات در قالب وام وجوه اداره شده به شركتهای این حوزه است.
 
وی ادامه داد: در این زمینه معاونت نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات، نسبت به شناسایی شركتهای این بخش و دریافت تقاضای تسهیلات از سوی آنها اقدام می كند و سپس این تقاضا از طریق كارگروه های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، نسبت به تامین اعتبار این كسب و كارها اقدام می كند.
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: سال گذشته در ۴ مرحله و پس از محاسبه توان مالی شركتهای متقاضی دریافت وام وجوه داره شده، این تسهیلات به تمامی متقاضیان تعلق گرفت. برای سال ۹۶ نیز مشكلی درخصوص تامین اعتبار نداریم و منابع مالی وجود دارد. به نحوی كه تاكنون به هرمیزان تقاضا پاسخ داده شده است.
 
به گفته قنبری مطابق با برنامه بودجه سال ۹۶، مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان از محل منابع داخلی این بخش، برای كمك به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، ایجاد اپراتورهای ارائه كننده خدمات الكترونیكی در كلیه بخش‌ها، حمایت از پروژه‌ها و طرح‌های اشتغال آفرین یا صادرات كالا و خدمات در این بخش توسط بخش‌های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده اختصاص یافته است.
 
وی با اشاره به طرح های فناورانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات كه به آنها وام وجوه اداره شده تعلق می گیرد، گفت: این تسهیلات با هدف ارتقاء و توسعه كاربرد و افزایش توانمندی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) كشور و تولید برنامه‌های نرم‌افزاری و نیز ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در این بخش از محل منابع داخلی شركت‌ها و سازمان‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌صورت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
 
قنبری با بیان اینكه این هزینه برای حمایت از تحقیقات، طرح های توسعه ای، اشتغال آفرینی و یا صادرات كالا و خدمات اختصاص‌یافته است، تصریح كرد: اعطای تسهیلات به ۴ گروه تولید و توسعه تجهیزات، توسعه نرم افزار، توسعه محتوا و خدمات و نیز تولید و توسعه در زمینه امنیت اطلاعات تعلق می گیرد.
 
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه شركتهای متقاضی تسهیلات باید طرح كسب و كار خود را ارائه دهند، اضافه كرد: حداكثر مبلغ تسهیلات اعطایی به هر متقاضی حدود ۳ میلیارد تومان است.
1396/04/23
22:18:48
5.0/5
4596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات