به نشانه اعتراض به شرایط ایمنی؛

كارگران آمازون در اروپا راهپیمایی كردند

كارگران آمازون در اروپا راهپیمایی كردند ما دیجیتال: كارگران انبارهای آمازون در اروپا در روز برگزاری حراج جمعه سیاه با شركت در راهپیمایی نسبت به شرایط ایمنی و دستمزدهای خود اعتراض كردند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از انگجت، در روز حراج كالاهای جمعه سیاه( روز گذشته) كارگران آمازون در سراسر اروپا در یك راهپیمایی شركت كردند تا ضد شرایط ناعادلانه كاری خود اعتراض كنند. جمعه سیاه نام روز بعد از عید شكرگزاری در آمریكا است كه در آن شركت ها و كسب وكارهای مختلف محصولات خویش را با تخفیف های ویژه عرضه می كنند. هرچند تخفیفات جمعه سیاه در آمریكا برگزار می شود، اما این روز در قاره های دیگر هم محبوب شده است.
البته در ماه جولای در Prime Day هم كارگران آمازون در اسپانیا، ایتالیا، آلمان و انگلیس در اعتراض به شرایط ایمنی و دستمزدهایشان هم راهپیمایی كرده بودند. در این روز اعضای خدمت Prime آمازون می توانند دراین وب سایت با تخفیف های ویژه خرید كنند.
به هرحال آمازون اعلام نموده این اعتراضات به فعالیت های ارسال خرید در این قاره آسیبی نرسانده است.
از سوی دیگر بر اساس گزارش ها در یكی از مراكز آمازون در نزدیكی مادرید ۹۰ درصد از ۱۸۰۰ كارگر آن در اعتراضات دو روزه شركت كردند. در نتیجه آمازون سفارش ها را به ۲۲ انبار دیگر خود در كشور ارجاع كرد.
از سوی دیگر كارگران ۵ انبار آمازون در انگلیس هم به نشانه اعتراض درباره شرایط ایمنی راهپیمایی كردند. به قول آنان دردهای مزمن یكی از شكایات رایج میان كارگران است و طی ۳ سال قبل آمبولانس برای بررسی جراحات كارگران ۶۰۰ بار به این انبارها ارسال شده است.
از سوی دیگر كارگران انبارهای آمازون در آلمان هم اعتراض كرده اند. كارگران آلمانی سال ها است در خواست دستمزد بهتری دارند.

1397/09/04
17:47:57
5.0/5
4823
تگهای خبر: آمازون , شركت , كالا , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات