به دلیل نقش حقوق مالكیت معنوی؛

فروش آیفون در آلمان متوقف گردید

فروش آیفون در آلمان متوقف گردید ما دیجیتال: شكایت شركت تراشه سازی كوالكوم سرانجام كار دست اپل داد و این شركت با پیروزی بر اپل موفق شد جلوی فروش برخی مدلهای آیفون را در آلمان بگیرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، كوالكوم مدعی است اپل برخی حقوق مالكیت معنوی این شركت را نقض كرده و برخی اسرار تجاری آنرا پس از قطع همكاری در اختیار اینتل قرار داده است.
پس از آنكه دادگاهی در آلمان در این زمینه به نفع كوالكوم رای داد، اپل مجبور شد برخی مدلهای قدیمی تر آیفون را كه شكایت كوالكوم در مورد آنها صدق می كرد از فروشگاه های آلمان بیرون بكشد.
پیش از این كوالكوم در دادگاهی در چین هم ضد اپل به موفقیت رسیده بود و دادگاه فرمان ممنوعیت فروش برخی مدلهای آیفون را در این كشور آسیایی هم صادر كرده بود. اپل به هر دو حكم اعتراض كرده و برای پیشگیری از اجرایی شدن دستور دادگاه در چین تغییراتی را در سیستم عامل iOS به وجود آورده است.
صدور حكم دادگاه آلمانی تنها مانع از فروش چند میلیون آیفون خواهد شد كه در مقیاس گسترده و در شرایطی كه اپل هر سال صدها میلیون آیفون به فروش می رسد، رقم قابل ملاحظه ای محسوب نمی گردد. اما این نگرانی وجود دارد كه كوالكوم بتواند حكم مشابهی در آمریكا دریافت كرده و برای اپل مشكلات جدی احداث كند.

1397/10/01
15:56:40
5.0/5
4431
تگهای خبر: اپل , سیستم , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات