استعفای مدیر ارشد هواوی در كانادا

استعفای مدیر ارشد هواوی در كانادا ما دیجیتال: یكی از مدیران ارشد شركت هواوی در كانادا روز جمعه پس از گذشت هفت سال از مقام خود استعفا كرد، امری كه نشانگر تداوم تنش میان كانادا و چین بر سر دستگیری مدیر ارشد مالی هواوی است.به گزارش ما دیجیتال به نقل از آسین ایج، اسكات بردلی معاون ارشد سابق هواوی در كانادا با ارسال مطلبی در حساب خود در سایت لینكدین علت این استعفا را ذكر نكرده است. وی فعلا باز در این زمینه اظهارنظری نداشته است.
شركت چینی هواوی طی ماه های اخیر فشارهایی بی سابقه را در خیلی از كشورهای غربی یا حامیان این كشورها تحمل كرده است. همچون این كشورها می توان به امریكا، انگلیس، ژاپن، استرالیا و غیره اشاره نمود. هواوی متهم به نصب تجهیزات جاسوسی بر روی تولیداتش و همكاری نزدیك با دولت چین برای جاسوسی از مشتریان خود است. اما این شركت بارها این بهتان را رد كرده و تصریح كرده چنین چیزی حقیقت ندارد. برخی بررسی های مستقل باز صحت ادعاهای كشورهای غربی را زیر سوال برده است.
روز جمعه همین طور اعلام گردید كه لهستان یك كارمند هواوی و یك افسر امنیتی سابق لهستان را به بهتان جاسوسی دستگیر كرده است. این اقدام می تواند درگیری میان چین و كشورهای غربی را باز هم بیشتر كند.
بردلی كه یكی از سخنگویان برجسته هواوی در كانادا محسوب می شد، پس از دستگیری مدیر امور ارشد مالی هواوی در این كشور به صورت جدی زیر نظر مقامات كانادایی قرار گرفته بود و به نظر می آید وی با هدف رهایی از فشارهای وارده پست خودرا ترك كرده است.

1397/10/22
16:02:33
5.0/5
4863
تگهای خبر: شركت , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات