مدیرعامل شركت زیرساخت:

نرخ پهنای باند اینترنت گران نمی گردد

نرخ پهنای باند اینترنت گران نمی گردد ما دیجیتال: مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: در سال ۹۸، نرخ عرضه پهنای باند اینترنت به اپراتورهای ارتباطی افزایش نخواهد یافت.صادق عباسی شاهكوه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه بنا نداریم در سال ۹۸ نرخ پهنای باند اینترنت را افزایش دهیم، تصریح كرد: برای كاهش قیمت تعرفه پهنای باندی كه به اپراتورهای ارتباطی فروخته می شود هنوز برنامه مشخصی در دست نیست.
وی اضافه كرد: برای كاهش تعرفه ها باید میزان درآمد و هزینه ها را ارزیابی كرده و بعد از آن در مورد كاهش قیمت تصمیم گیری نماییم اما آنچه مسلم است روال چند سال اخیر در زمینه هزینه تعرفه پهنای باند به سمت كاهش قیمت بوده است.
عباسی شاهكوه با اشاره به اینكه در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸، هزینه و درآمد مربوط به شركت ارتباطات زیرساخت در كلیات بودجه آمده است، افزود: مبحث قیمت گذاری خدمات با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است. در لایحه بودجه ۹۸، سهم دولت از پهنای باند به صورت مجزا مشخص نشده و تنها درآمد و هزینه كل شركت و سود سهام دولت برآورد می شود.
مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینكه نرخ پهنای باند در سال ۹۶، كاهش ۲۵ درصدی داشته است، اضافه كرد: از اول آذر سال ۹۶ قیمت پهنای باند داخلی و هم هزینه انتقال حدود ۲۵ درصد كاهش پیدا كرد. از جانب دیگر در سال ۹۷ هم در شهریور ماه با اصلاح مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات بر اساس محاسبه پیك ترافیك اینترنت، شاهد كاهش ۱۸ درصدی هزینه اپراتورها بودیم. در این مصوبه قبل از این مصرف پهنای باند برای هر پیك ترافیك در هر شهر محاسبه می شد اما بعد از آن برای كمك به تمركز زدایی، مصرف پهنای باند به صورت یكجا محاسبه شد. از این حیث این مصوبه كاهش هزینه را برای اپراتورها به همراه داشت.
وی خاطرنشان كرد: برای سال آینده هم بعد از گذشت چند ماه اول سال و متناسب با وضعیت درآمدی، اصلاحاتی روی نرخ پهنای باند خواهیم داشت و هرچه اپراتورها از شبكه زیرساخت ارتباطی كشور بیشتر استفاده كنند، طبیعتاً كاهش تعرفه را در زمینه پهنای باند خواهیم داشت.
عباسی شاهكوه اظهار داشت: برای سال ۹۸، پیش بینی لایحه بودجه برای شركت ارتباطات زیرساخت حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان است.
به گفته مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت، تعرفه پهنای باند مختص به اپراتورهای ارتباطی است و در زمانی كه این تعرفه كاهش پیدا كند اپراتورها هم می توانند قیمت نهایی مصرف كننده را در همین حد كاهش دهند.

1397/11/07
08:02:48
5.0/5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات