همایش فرصت های تولید محتوا و كسب و كارهای دیجیتال انجام شد

همایش فرصت های تولید محتوا و كسب و كارهای دیجیتال انجام شد ما دیجیتال: همایش فرصت های تولید محتوا و كسب و كارهای دیجیتال با هدف تعامل، همفكری و بررسی چالش ها و فرصت های پیش روی فعالان كسب و كارهای نوپا و دیجیتال فضای مجازی اجرا شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، این همایش با هدف بررسی ظرفیت های تولید و صادرات محتوا و خدمات دیجیتال در ایران، افزایش مهارت های فنی توسعه دهندگان اپلیكیشن های موبایل و محتوای آنلاین توسط اپراتور موبایل ایرانسل و با همكاری بازار جامع محتوای دیجیتال «چارخونه» عصر امروز در ساختمان مركزی ایرانسل انجام شد.
در این مراسم سوژه چالش ها و فرصت های پیش روی كسب و كارهای دیجیتال، حضور مالكیت معنوی آثار دیجیتال، وجود مجوزها و مراكز گوناگون تصمیم گیری، امنیت و سواد رسانه ای در این عرصه بعنوان چالش های این بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در همایش فرصت های تولید محتوا و كسب و كارهای دیجیتال بیژن عباسی آرند مدیرعامل شركت ایرانسل با اشاره به تفاهم صورت گرفته میان این اپراتور با بازار جامع محتوای دیجیتال چارخونه اشاره كرد: با خلق ابزارهای جدید، دنیا وارد مرحله جدیدی از تكامل شده كه این تكامل در بستر وب انجام می گیرد. بر این اساس در عصر شبكه سازی تنها نیازمند ارتباط میان انسان ها نیستیم و دایره ارتباطات به ارتباطات اشیا و انسان تغییر یافته است.
وی اظهار داشت: این تغییرات سبب شده كه كسب و كارهای حوزه دیجیتال ارتباطی فراگیرتر از قبل داشته تا بتوانند در این فضا فعالیت كنند.
وی اضافه كرد: مفهوم اقتصاد دیجیتال در دنیای امروز همچون مهمترین مفاهیمی است كه باید به آن توجه گردد. برای مثال آمریكا الان ۱۸ درصد از پتانسیل بالقوه خود در این عرصه را به آینده اقتصاد دیجیتال مختص كرده است. در همین حال یك سوم شركت های جهان از سال ۲۰۱۱ برنامه مؤثری برای پیاده سازی اقتصاد دیجیتال بكار گرفته اند و پیش بینی می شود درآمد از این بخش به ۱۰ تریلیون دلار در جهان برسد.
عباسی با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های اقتصاد دیجیتال در نقش اپراتورهای ارتباطی در این زمینه اظهار داشت: طراحی مدلهای كسب و كار، نوآوری و ارتباط بین اجزای اكوسیستم كسب و كار دیجیتال همچون موضوعاتی است كه می تواند این تحول را رقم بزند. بر این اساس اپراتور دوم تلفن همراه سوژه پشتیبانی از تولید كنندگان محتوا، عرضه كنندگان سرویس های دیجیتال، دارندگان ایده و طراحان اپلیكیشن ها را در دستور كار قرار داده است.
وی اشاره كرد: بهره برداری حداكثری از اكوسیستم كسب و كارهای دیجیتال می تواند در آینده نزدیك ما را به تحول در اقتصاد دیجیتال برساند.
در این مراسم محمدرضا بهمنی مشاور وزیر ارشاد، رئیس مركز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد باز با اشاره به اینكه در سال رونق تولید، تولیدكنندگان محتوای دیجیتال می توانند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق این شعار داشته باشند، اشاره كرد: دستگاه های حاكمیتی باید ادبیات این بخش را پذیرفته تا بتوانیم شاهد تولیدات ثمین در فضای اقتصادی با استفاده از كسب و كارهای دیجیتال باشیم.
وی بر لزوم هم افزایی میان بخش خصوصی و دولت اصرار كرد و اظهار داشت: پیشنهاد می شود سازمان مدیریت و مجلس شورای اسلامی، سازمانی با نام سازمان صنایع خلاق در كشور ایجاد كنند تا قوانین مربوط به كسب و كارهای دیجیتال تسهیل شود و ایده های نو در این فضا رشد كنند.
رئیس مركز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد كلید اصلی فعالیت كسب و كارهای فضای مجازی را نوآوری و خلاقیت، رویكرد توسعه صادرات و داشتن نقشه استراتژیك عنوان نمود و اضافه كرد: نقش سرمایه گذاران خصوصی برای پشتیبانی از كسب و كارهای فضای مجازی باید پررنگ شود تا شاهد رونق تولید و ایجاد فضای خلاق در حوزه كسب و كارهای نوپا باشیم.
در این مراسم هدف اصلی ایجاد زیرساخت برای نمایش دهندگان خدمات محتوا در حوزه فیلم، اپلیكیشن موبایل، بازی، كتاب و موسیقی عنوان شد. به این معنا كه بستری فراهم گردد تا توسعه دهندگان این خدمات آنلاین بتوانند خدمات خودرا بوسیله پلت فرم چارخونه به كاربران عرضه كنند.


منبع:

1398/02/15
19:33:29
5.0/5
4151
تگهای خبر: آنلاین , ابزار , اپراتور , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات