واكنش توئیتری كاربران؛

بازتاب سخنان رهبر انقلاب در فضای مجازی، ۱۰ هزار توئیت منتشر گردید

بازتاب سخنان رهبر انقلاب در فضای مجازی، ۱۰ هزار توئیت منتشر گردید ما دیجیتال: كاربران شبكه اجتماعی توئیتر در واكنش به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب طی ۲۴ ساعت اخیر، بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۰۰ توئیت منتشر نمودند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، رهبر انقلاب به سنت هر ساله خود و به مناسبت سالروز قیام تاریخی مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶، روز گذشته (سه شنبه) با مردم قم دیداری داشته و در آن به بیان صحبت هایی درباره اغتشاشات اخیر پرداختند. ایشان در این دیدار كه هزاران نفر از مردم قم در آن حضور داشتند، به بیان توطئه دشمنان خارجی با ملت ایران پرداخته و سه ضلع دشمنی در حوادث اخیر را «امریكا» بعنوان برنامه ریز، «عربستان» بعنوان حامی مالی و «منافقین» در قالب پادویی برای اجرای نقشه ها و توطئهها دانستند. تقدیر از مردم با بصیرت ایران و ضرورت توجه به خواسته های موجه مردم توسط مسئولان، از سایر بخش های اظهارات ایشان بود. اهمیت نظر رهبر انقلاب درباره اغتشاشات اخیر كه بازتاب هایی در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی داشته، باعث واكنش برخی كاربران توییتر شده است. برپایه گزارشی كه از جانب سامانه رصد تحلیل فضای مجازی (پایشگر) انتشار یافته است، كاربران شبكه اجتماعی توئیتر طی ۲۴ ساعت گذشته از اظهارات رهبر انقلاب، بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۰۰ توئیت در این شبكه منتشر نمودند. در همین حال موج هشتگ «تقاص _میگیریم» در واكنش به سخنان رهبری شروع شد. از میان بیانات ایشان، اشاره به نقش آمریكا در اغتشاشات اخیر بازتاب بیشتری در توئیتر داشته و سبب ترند هشتگ #تقاص_میگیریم شده است. درهمین حال این اظهارات عاملی برای ترند كلماتی چون #امریكا، #رهبری و #رهبر در توئیتر فارسی زبان شده است. با بررسی صورت گرفته از فعالیت بیش از ۱. ۵ میلیون كاربر توئیتر، #تقاص_میگیریم بعنوان هشتگ غالب حول سخنان رهبر انقلاب شناسایی شد. درحالیكه در حدود ۲۴ ساعت از آغاز این موج می گذرد، بررسی های فعلی سامانه پایشگر نشان دهنده شركت ۲۵۰۰ كاربر در این موج است. این كاربران با انتشار بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ توئیت و بالغ بر ۱۳ هزار و ۱۰۰ ریتوئیت در این زمینه سبب ترند هشتگ #تقاص_میگیریم در توئیتر فارسی زبان شده و از سایر كاربران بیش از ۵۲ هزار و ۳۰۰ لایك دریافت كرده اند.
نگاهی به توئیت های برگزیده موج توئیتری « تقاص_میگیریم »برخی توئیت های برگزیده كه مورد توجه كاربران زیادی بوده و لایك یا ریتوئیت قابل توجهی از كاربران توئیتر دریافت كرده اند را در زیر می بینید: توئیت وحید یامین پور «#تقاص_میگیریم، حتی از اون مزدوری كه از #آل_سعود» پول گرفت و شعار داد #جانم فدای ایران” با بیش از ۱۹۰۰ لایك و بیش از ۲۰۰ ریتوییت، بیشترین لایك و ریتوئیت را تابحال داشته است.
سید محمود رضوی و كاربری با نام مستعار آسید هم از كاربرانی بودند كه به انتشار توئیت هایی با هشتگ #تقاص میگیریم پرداخته و لایك و ریتوئیت قابل توجهی از كاربران توئیتر دریافت نمودند.1396/10/22
01:36:52
5.0/5
4400
تگهای خبر: فضای مجازی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات