با حضور ۲ وزیر ؛

افتتاح اولین پارك فناوری اطلاعات كشور

افتتاح اولین پارك فناوری اطلاعات كشور به گزارش ما دیجیتال، به نقل از مهر معاون وزیر ارتباطات از رونمایی از نخستین پارك فناوری اطلاعات و ارتباطات در روز یكشنبه هفته آینده و با حضور وزیران ارتباطات و علوم خبر داد.


امیرحسین دوایی با بیان اینكه پارك فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتوبان تهران- كرج واقع شده است گفت: روز یكشنبه هفته آینده رونمایی اولیه از این مكان با حضور دكتر واعظی وزیر ارتباطات و دكتر فرهادی وزیر علوم انجام می شود.
معاون نوآوری و فن آوری وزیر ارتباطات اظهار كرد: نخستین گروه پذیرش شده برای استقرار در این پارك علمی انتخاب شده اند و قرار است با استقرار در پارك «فاوا» حمایت جدی از آنها صورت گیرد.
وی با بیان اینكه مجوز احداث پارك «فاوا» از وزارت علوم اخذ شده است اضافه كرد: هم اكنون زیر ساخت های اولیه راه اندازی این پارك آماده شده و ظرفیتی بالغ بر ۲۴۰ متر به شركت های متقاضی استقرار در این پارك اختصاص یافته است.
دوایی با اشاره به اینكه پارك «فاوا» در اتوبان كرج جنب انیستیتو پاستور راه اندازی شده است ادامه داد: در این مرحله فرآیند پذیرش شركت های متقاضی برای حضور در این پارك فناوری از طریق مجوز پارك علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شده است اما به زودی برای مابقی تقاضاها، نحوه پذیرش اعلام خواهد شد.
به گفته وی هم اكنون استقرار ۱۰ درصد كل ظرفیت پذیرش شركت های فناوری در این پارك انجام شده است و امیدواریم تا یك سال و نیم آینده بالغ بر ۲۰۰ شركت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این پارك فناوری مستقر شود و مورد حمایت دولت قرار گیرند.
 

1396/05/03
22:55:12
5.0/5
4620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات