هوآوی Watch Fit ساعت هوشمندی برای جوانی و سلامت

هوآوی Watch Fit ساعت هوشمندی برای جوانی و سلامت ما دیجیتال: ساعت هوشمند هوآوی Watch Fit محصولی متفاوت از هوآوی است که با صفحه نمایش مستطیلی و قابلیت های بسیار به زودی در بازار ایران عرضه خواهد شد. در این مقاله با قابلیت های این ساعت هوشمند هوآوی بیشتر آشنا می شویم.شاید در ابتدای ورود ساعات هوشمند به بازار، یعنی کمتر از 10 سال گذشته، این محصول فقط بعنوان یک «گجت» (Gadget) تجملاتی و بعنوان جایگزین لوکس ساعت کلاسیک مطرح می شد. اما با گذشت چندین سال و افزوده شدن قابلیت های جدید به ساعات هوشمند این تصور به کلی تغییر پیدا کرده تا جایی که حالا می توان از یک ساعت هوشمند بعنوان مربی ورزشی و سلامت و حتی یک دستیار اختصاصی استفاده نمود.

صفحه نمایش خاص
هوآوی Watch Fit از صفحه نمایشی مستعطیل شکل به اندازه 1.64 اینچ استفاده می نماید که با کیفیت HD و رزولوشن 280 x 456 ارائه شده است. این صفحه نمایش که از نوع AMOLED است، توانایی نمایش 16.7 میلیون رنگ مختلف و تراکم پیکسلی 326 PPI دارد. شیشه به کار رفته روی این صفحه نمایش از نوع خمیده و دارای 2.5 بعد است.
قابلیت تنظیم روشنایی صفحه نمایش خودکار در این ساعت موجب می شود تا در تمام شرایط، حتی نور مستقیم خورشید نیز صفحه نمایش به خوبی دیده شود. ضمن اینکه فناوری AMOLED صفحه نمایش با مصرف کم باتری و طول عمر بالا امکان روشن ماندن صفحه نمایش ساعت به صورت کامل و همیشگی را می دهد. این توانایی زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند که بدانیم امکان دانلود و استفاده از «تم های» مختلف و پرتعداد نیز در این ساعت وجود دارد. صفحه ساعت بنا به سلیقه کاربر قابل تغییر است.

قابلیت هایی که در صفحه اصلی ساعت قرار دارند به دلخواه کاربر قابل تغییر هستند. بخش آب وهوا، ضربان قلب، قدم شمار، تنظیمات باتری یا هر بخش دیگری در این ساعت را می توان به دلخواه در منوی اصلی چید تا بهترین دسترسی برای کاربر مهیا شود. بدنه ساعت هوشمند Watch Fit با رنگ های مات مناسب ترین ترکیب را با بندهای رنگی این ساعت برای داشتن فرمی به روز و مدرن فراهم نموده است. چهار رنگ برای این ساعت در نظر گرفته شده که شامل سبز نعنایی، صورتی شکوفه ای، نارنجی و مشکی گرافیتی می شود.
این ساعت به همراه باتری فقط 21 گرم وزن دارد که یعنی احیانا وزن آنرا روی دست خود حس نمی کنید. باتری پیشرفته ای که در این ساعت قرار داده شده است توانایی انجام 10 روز کار روتین با ساعت را با هر بار شارژ فراهم می آورد. اما اگر شارژ باتری ساعت بی موقع تمام شود هم جای نگرانی نیست چون با 5 دقیقه شارژ می توانید یک روز کامل از ساعت استفاده کنید.

دستیار سلامت
تا به حال شده که برای پیدا کردن نحوه صحیح انجام یک حرکت مجبور به جستجوی زیاد و یافتن ویدیو مناسب شوید. هوآوی Watch Fit برای حل این مشکل یک چاره دارد. 12 نوع تمرین مختلف با تصاویر متحرک و با جزئیات کامل در این ساعت به صورت پیش فرض قرار داده شده که می تواند نیاز شما به جستجو را مرتفع کند.

این تمرینات شامل حرکات ورزشی در محل کار، کشش عضلات کل بدن و تمرینات مخصوص شکم بوده و در کل 44 حرکت پایه ای مختلف را شامل می شود. به کمک این تمرینات می توانید ساعات بیکاری خودرا تبدیل به یک تمرین جذاب، مفید و دقیق کنید.
کنار این تصاویر متحرک، هوآوی Watch Fit از 96 حالت ورزشی مختلف پشتیبانی کرده و توانایی پایش فاکتورهای بدنی شما در آنها را دارد. 11 ورزش مختلف توسط این ساعت قابل رصد حرفه ای و دقیق هستند که همچون می توان به دویدن، شنا یا دوچرخه سواری اشاره نمود.
به همراه حالت های ورزشی از پیش تعریف شده، 85 حالت ورزشی با تنظیمات دستی نیز وجود دارد که به کاربر امکان شخصی سازی برنامه ورزشی خود برای مثال در رشته یوگا را می دهد. در تمام طول ورزش ساعت به صورت زنده میزان ضربان قلب، سوزاندن کالری و مشخصه های دیگر فعالیت بدنی پایش و ثبت می کند.

این ساعت مجهز به مکان یاب جغرافیایی داخلی (GPS) است که در کنار الگوریتم هوش مصنوعی پایش هوشمند ضربان قلب و قابلیت ضد آب ساعت تا عمق 50 متر، به شما اجازه درنوردیدن هر محیطی از کوه و کویر تا درون آب را می دهد، در صورتیکه از پایش سلامت خود توسط ساعت خیال تان راحت است. نتایج این پایش به صورت لحظه ای از شرایط بدنی کاربر تهیه شده و بیان کننده وضعیت سلامت او است.
همچنین ساعت هوآوی Watch Fit باتوجه به شرایط بدنی کاربر سفارش و راهکارهایی را نیز برای بهبود سلامت کاربر ارائه خواهدنمود. این ساعت توانایی کار در دمای محیطی منفی 10 درجه تا 45 درجه سانتی گراد را دارد که می توان گفتن حدودا امکان استفاده از ساعت در هر محیطی را فراهم می آورد.
اگر بدون تنظیم برنامه ورزشی بر روی ساعت آغاز به ورزش کردن کنید، ساعت به صورت خودکار آنرا تشخیص و حتی نوع ورزشی که انجام می دهید را نیز تشخیص داده و آغاز به رصد شاخصه های سلامت شما می کند. این اتفاق به کمک سنسورهای گوناگون تعبیه شده در ساعت اتفاق می افتد. حسگرهایی مانند سنسور حرکتی 6 محوره، سنسور نوری تشخیص میزان ضربان قلب، سنسور تشخیص نور محیطی و غیره.
اولویت سلامت
ساعت هوآوی Watch Fit کدام شاخصه های سلامت را در بدن پایش می کند؟ قلب کنار مغز مهم ترین عضو بدن هر انسانی است. قلب عضله ای بزرگ است به دفعات در هر دقیقه فعالیت می کند. ادامه فعالیت صحیح قلب و نگهداری از آن منوط به تمرینات ورزشی هوازی است که موجب تقویت قلب و افزایش کارایی آن می شود.

هوآوی Watch Fit به صورت بی وقفه، حتی در زمان ورزش یا خواب، میزان ضربان قلب شما را اندازه گیری کرده تا از سلامت آن شما را باخبر کند و البته راهکارهایی برای تقویت قلب عرضه نماید. در صورت بالا رفتن ضربان قلب و قرار گرفتن آن در منطقه خطرناک ساعت به کاربر اخطار داده و توجه او را به این امر حیاتی جلب می کند.
شاخص دیگری از خون که خصوصا در وضعیت فعلی و با گسترش بیماریهای تنفسی و آلودگی هوا اهمیت بسیاری پیدا کرده است، قابلیت تشخیص میزان اشباع اکسیژن در خون SpO2 است. با یک تست ساده چند ثانیه ای می توانید از سلامت خود در این بخش نیز باخبر شوید.
برای بانوان، هوآوی Watch Fit امکانات پیگیری و اخطار دادن در مورد عادات ماهانه را دارد که برای آمادگی در این باب کمک بزرگی است. همین طور این ساعت بررسی دقیقی روی نحوه خواب شما خواهد داشت. به کمک فناوری HUAWEI TruSleep™ 2.0 ساعت توانایی رصد نحوه خواب و کیفیت آنرا دارد. تمامی بخش های خواب به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و اگر هر کدام گرفتار کمبود یا اختلالی باشد، چاره هایی برای بهبود خواب ارائه می شود.

قابلیت فوق العاده دیگر هوآوی در این ساعت که جهت زندگی مدرن، پرسرعت و پرمشغله کنونی گزینه بسیار مناسبی است، قابلیت مدیریت استرس است. به کمک فناوری HUAWEI TruRelax استرس شما در تمام طول روز بررسی شده و در صورت بروز استرس بالاتر از حالت نرمال راهکاریی به شما ارائه خواهد شد.

دستیار شخصی شما
اگر نیاز به یادآوری جلسات کاری مهم یا اتفاقات روزانه خود دارید، دیگرلازم نیست نگران فراموش کردن آنها باشید، چون ساعت هوشمند شما روی مچ دست تان است و امکان ندارد آنرا فراموش کنید، همه آن موارد مهم را به شما یادآوری خواهدنمود. پیام ها و تماسهای دریافتی، اتفاقات تقویم و حتی اتفاقات شبکه های اجتماعی شما همه بوسیله هوآوی Watch Fit برای شما نشان داده خواهد شد.
قابلیت های کنترلی بسیاری نیز بوسیله این ساعت هوشمند وجود دارد. کنترل موسیقی در حال پخش، استفاده برای گرفتن عکس ازراه دور و امکان یافتن گوشی در چند ثانیه همچون این توانایی ها است. ساعت هوشمند هوآوی Watch Fit با 4 گیگابایت حافظه داخلی امکان مستقیم پخش موسیقی از روی ساعت و بدون نیاز به گوشی را نیز دارد. این میزان حافظه تا 500 قطعه موسیقی را در خود جای خواهد داد. توجه داشته باشید که جهت استفاده از این بخش به یک هدفون «بلوتوثی» (Bluetooth) نیاز دارید.

ساعت هوشمند هوآوی Watch Fit یک گزینه به صرفه از سری ساعات هوشمند میان رده هوآوی است که با امکانات بسیاری که دارد می تواند کمک زیادی به حفظ سلامت شما کند. شاید به کمک این محصول بتوان سبک زندگی سالم تری را نیز انتخاب نمود.


منبع:

1399/11/08
23:39:21
0.0/5
1124
تگهای خبر: اختلال , باتری , پیكسل , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات