دلیل واقعی اختلال در اینترنت چیست؟

دلیل واقعی اختلال در اینترنت چیست؟ به گزارش ما دیجیتال، شرق نوشت: نت بلاکس، نهاد ناظر بر وضعیت اینترنت جهانی، می گوید که بیش از 20 درصد فعالیت شبکه اینترنت در ایران قطع شده است و این مشکل همچنان ادامه دارد. این نهاد اعلام نمود این قطعی و اختلال درخورتوجه است و اپراتورهای ایرانسل و درگاه شرکت ارتباطات زیرساخت ایران را تحت تأثیر قرار داده است.


قطع گسترده اینترنت در ایران باردیگر خبرساز شده است. نت بلاکس، نهاد ناظر بر وضعیت اینترنت جهانی، می گوید که بیش از ۲۰ درصد فعالیت شبکه اینترنت در ایران قطع شده است و این مشکل همچنان ادامه دارد. این نهاد اعلام نمود این قطعی و اختلال درخورتوجه است و اپراتورهای ایرانسل و درگاه شرکت ارتباطات زیرساخت ایران را تحت تأثیر قرار داده است.
کاربران اینترنت موبایل همراه اول در تهران، تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد هم گزارش می دهند که حتی برای دسترسی به گوگل هم با مشکلات جدی رو به رو شده اند. بر اساس گزارش شبکه تشخیص و تحلیل و بررسی قطعی اینترنت (IODA) قطعی و اختلال اینترنت در استان هرمزگان بیش از سایر استانها بوده است.
همچنین کاربران اینترنت موبایل ایرانسل وضعیت بدتری داشتند و این اپراتور تقریباً از ساعت ۱۰ بامداد روز گذشته با قطعی کامل اینترنت روبه رو بوده است. علاوه براین نرم افزارهای موبایلی تعدادی از بانکها مختل شده اند و دسترسی به فیلترشکن ها هم گرفتار مشکل شده است.


منبع:

1401/05/23
15:13:16
5.0/5
374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات