سرگردانی هزاران مسافر؛

نقص نرم افزاری ۱۵ هزار پرواز را در اروپا زمین گیر كرد

نقص نرم افزاری ۱۵ هزار پرواز را در اروپا زمین گیر كرد ما دیجیتال: روز گذشته نزدیك به نیمی از كل پروازهای انجام شده در خاك كشورهای اروپایی به دلیل نقص فنی در سیستم كنترل ترافیك هوایی یوروكنترل زمین گیر شدند و این امر هزاران مسافر را سرگردان كرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ورج، یوروكنترل در خاك تمامی كشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مدیریت ترافیك هوایی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی نقص نرم افزاری سبب شد تا این امر ناممكن شود.
از این سیستم برای مدیریت پرواز شركت های هواپیمایی اروپایی به شمال آفریقا و بخش هایی از خاورمیانه هم استفاده می گردد. مقر اصلی یوروكنترل در بروكسل پایتخت بلژیك است و ۴۱ كشور اروپایی از آن برای مدیریت روزانه ۳۰ هزار پرواز استفاده می نمایند.
به دنبال وقوع این نقص نرم افزاری ابتدا ۱۰ درصد از پروازها زمین گیر شدند، اما در ادامه دامنه آن گسترش یافت و نزدیك به ۵۰ درصد از كل پروازهای شركت های هواپیمایی اروپایی كشیده شد. با تداوم این مشكل اغلب فرودگاه های كشورهای اروپایی تنها قادر به مدیریت تنها ۱۰ درصد از پروازهای خود بودند و این امر اختلال بی سابقه ای را به وجود آورد.
مشكل یادشده سرانجام در بعداز ظهر روز گذشته برطرف شد. اما علت وقوع این اختلال و دخالت یا عدم دخالت هكرها در این مورد مشخص نشده است.

1397/01/16
21:19:25
5.0/5
5014
تگهای خبر: اختلال , شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات